Olimpia Elbląg zostawiła punkty w Grodzisku

2022-05-02 16:12:56(ost. akt: 2022-05-02 16:17:28)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Olimpia Elbląg, będąc faworytem w meczu z broniącą się przed spadkiem Pogonią Grodzisk Mazowiecki, zeszła z boiska pokonana 1:0 i tym samym oddaliły się marzenia na grę w barażach o I ligę.
• Pogoń Grodzisk Maz. — Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 — Kołeczek (56)

OLIMPIA: Witan — Sarnowski (56 Piekarski), Czarny, Wenger, Guilherme, Krawczun (56 Kozera), Czernis, Danowski (74 Ostrovskyi), Kałahur, Senkevich, Kurbiel (66 Bawolik).

Gospodarze, nad którymi wisi widmo spadku, przystąpili z mocnym zaangażowaniem i wolą odniesienia sukcesu. Z kolei elblążanie jechali do rywala jakby po "swoje' i mocno się zawiedli.

W pierwszych minutach Olimpia spotkanie rozpoczęła ostrożnie, a mimo to była więcej przy piłce i posiadała optyczną przewagę, ale z niej nic nie wynikało. Za to groźniejsze były kontrataki gospodarzy. Na bramkę Andrzeja Witana strzelali Maciej Bartniczuk, Jakub Apolinarski, ale zawsze był na miejscu bramkarz Olimpii.

Dopiero w 37 min groźniejszy atak wyprowadzili podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka, ale piłkę po strzale Piotra Kurbiela nad bramką przeniósł golkiper Pogoni Artur Paluch.

Jeszcze w 43 min goście mieli okazję do zmiany wyniku, ale uderzenie Yana Senkevicha było niecelne.

Po przerwie lepiej rozpoczęli elblążanie, ale ku zaskoczeniu wszystkich wynik spotkania otworzyli gospodarze. W 56 min na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Kołeczek i Andrzej Witan musiał wyciągać piłkę z siatki.

Cztery minuty później Pogoń mogła podwyższyć rezultat na 2:0, ale Yean Sarimiento, będąc w dogodnej sytuacji, spudłował i posłał piłkę obok bramki.

Kiedy widmo porażki zaczęło elblążanom zaglądać w oczy, zaczęli grać składniej, uzyskali przewagę, ale brakowało im skuteczności.

Jeszcze w końcówce meczu Michał Czarny mógł doprowadzić do remisu, ale jego strzał głową był niecelny. Ta porażka spowodowała, że Olimpii pozostały już tylko chyba marzenia o barażach.

• Pozostałe wyniki 31. kolejki spotkań: Garbarnia Kraków — Chojniczanka Chojnice 3:1, Ruch Chorzów — Znicz Pruszków 0:0< Lech II Poznań — KKS Kalisz 1:0, Śląsk Wrocław — Wisła Puławy 3:0, Hutnik Kraków — Radunia Stężyca 3:2, Motor Lublin — Sokół Ostróda 5:0, Pogoń Siedlce — Stal Rzeszów 1:4, GKS Bełchatów — Wigry Suwałki 0:3 (vo)