Sprintem: Szachy, podnoszenie ciężarów, boks i piłka nożna

2022-05-12 18:00:59(ost. akt: 2022-05-12 14:43:55)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Lidia Czarnecka dwukrotną wicemistrzynią świata. Dwa medale Karola Kucharskiego. Sandra Kruk w reprezentacji Polski na MŚ.Wikielec gospodarzem WPP.

SZACHY

Lidia Czarnecka dwukrotną wicemistrzynią świata
W Rodos (Grecja) rozegrane zostały Mistrzostwa Świata młodzików i juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Udział wzięło 40 reprezentacji narodowych, w których grało 331 zawodników i zawodniczek. W gronie 18 zawodniczek reprezentujących barwy Polski, w kategorii wiekowej U-18, znalazła się Lidia Czarnecka (UKS Skoczek Elbląg). Wielokrotna reprezentantka Polski w różnych kategoriach wiekowych, tym razem wywalczyła dwa srebrne medale. W szachach szybkich jak i błyskawicznych wywalczyła po siedem punktów i tym samym została dwukrotną wicemistrzynią świata.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Dwa medale Karola Kucharskiego
W Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych — juniorów i seniorów. W mistrzowskich zmaganiach w obu kategoriach wiekowych wystąpił reprezentant IKS Atak Elbląg Karol Kucharski. Podopieczny trenera Grzegorza Rajkowskiego wywalczył dwa medale, który wycisnął 85 kg, leżąc. W kategorii juniorów do 65 kg wywalczył złoty medal, a w kategorii seniorów zdobył srebro.

BOKS

Sandra Kruk w reprezentacji Polski na MŚ
W Stambule (Turcja) we wtorek rozpoczęły się mistrzostwa Świata seniorek. Występuje w nich 8-osobowa reprezentacja Polski, a wśród nich w wadze 57 kg pasłęczanka Sandra Kruk (niestowarzyszona), była zawodniczka UKS Kontra Elbląg, która ma już w swoim dorobku tytuł wicemistrzyni świata wywalczony w 2012 roku w Chinach. Był to ostatni medal wywalczony przez reprezentantkę Polski na mistrzostwach Globu. W Stambule jej pierwszą rywalką w środowy wieczór była Dea Bolance (Chorwacja). Już od pierwszej rundy uwidoczniła się przewaga Sandry Kruk, która boksując w półdystansie, zasypywała gradem ciosów o głowę wyższą swoją przeciwniczkę. W drugiej rundzie reprezentantka Warmii i Mazur poszła za ciosem, posyłając swoją rywalkę dwukrotnie na matę i na 43 sekundy przed końcem rundy arbiter ringowy przerwał walkę. Wygrała Kruk przez techniczny nokaut i w ten sposób zakwalifikowała się do 1/8 finału.

PIŁKA NOŻNA

Wikielec gospodarzem WPP
Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zadecydował, że tegoroczny finał Wojewódzkiego Pucharu Polski zostanie rozegrany na stadionie w Wikielcu. W rywalizacji o WPP zostały cztery drużyny. W półfinale zmierzą się: Stomil II Olsztyn — Rominta Gołdap oraz Znicz Biała Piska — GKS Wikielec. Zwycięskie drużyny zagrają w finale 25 czerwca o godz. 17. W ostatnim pięcioleciu finały odbywały się w pięciu miastach i zwycięzcami zostali: