Piłka ręczna mężczyzn. KPR Elbląg zakończył sezon porażką

2022-05-15 12:59:28(ost. akt: 2022-05-15 13:04:50)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

W sobotę dobiegły końca rozgrywki sezonu 2021/2022. W ostatnim swoim występie KPR Elbląg przegrał na wyjeździe z wyżej notowanym USAR-em Kwidzyn 25:28.
• USAR Kwidzyn — KPR Elbląg 28:25 (13:13)
KPR Jaworski, M. Plak — P. Plak1, Peret 5, Karczewski 4, Sowiński 2, Nowakowski 5, Załuski 4, Sparzak 1, Bartkowski, Solecki, Sucharski 3, Reseman.
Najwięcej dla USARA: Sonnemfeld 8, Janiszewski 6, Szwed 5

Po ostatnim dobrym występie przeciwko Sokołowi Kościerzyna, drużyna KPR jechała z dobrymi nadziejami na odniesienie sukcesu z zespołem z Kwidzyna. Niestety podopieczni trenera Damiana Malandy grali dobrze tylko "falami" i dlatego musieli uznać wyższość gospodarzy.

Pojedynek dobrze rozpoczął się ze strony gości, którzy po 4 min gry ze strzałów Karczewskiego, Sparzaka i Sucharskiego wygrywali 3:0. To prowadzenie elblążanie stracili już po kwadransie, kiedy po golu Janiszewskiego USAR wygrywał 7:6.

Na pięć min przed przerwą kwidzynianie wygrywali 11:10, ale dzięki skutecznej grze Sowińskiego i Pereta do przerwy KPR remisował 13:13.

Po przerwie aż do 42 minuty toczyła się wyrównana walka. Wówczas na tablicy wyników był rezultat 20:19 dla miejscowych. Jeszcze przez kilka minut pojedynek toczył się gol za gol. Dzięki udanym interwencjom Jaworskiego w 56 min goście przegrywali 24:26. Gospodarze już zwycięstwa nie wypuścili z rąk i wygrywając 28:25, zakończyli sezon na trzecim miejscu w tabeli.

Teraz mistrza ligi Sokół Kościerzyna oczekuje turniej barażowy o wejście do I ligi centralnej. Mecze odbędą się na neutralnym terenie z udziałem pozostałych trzech mistrzów grup, z których tylko jeden zespół wywalczy awans.

• Pozostałe wyniki 22. kolejki spotkań: SMS ZPRP II Płock — Mazur Sierpc 24:23 (11:10), SMS ZPRP II Kwidzyn — Tytani Wejherowo 35:34 (18:16), SMS ZPRP I Kwidzyn — PGE KPR Gryfino 32:30 (14:13), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna — Sparta Oborniki 32:26 (17:14), w meczu awansem: Szczypiorniak Olsztyn — Gwardia Koszalin 21:30 (12:17)