Concordia Elbląg blisko awansu [ZDJĘCIA]

2022-05-15 13:07:03(ost. akt: 2022-05-15 13:09:04)
Concordia Elbląg nadal bez porażki w rundzie wiosennej. W sobotę podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego podejmowali wicelidera Huragan Morąg i wygrali 3:1. Elblążanie mają już 10 punktów przewagi nad swoim rywalem i są coraz bliżej powrotu do III ligi.
• Concordia Elbląg — Huragan Morąg 3:1 (0:0)
1:0 — M. Pelc (51), 2:0 — Joao Augusto (53), 2:1 — Burzyński (74 karny), 3:1 — Edil (90+3 karny)

Pierwsza część spotkania to typowy mecz walki, w którym każda ze stron miała po jednej akcji do otwarcia wyniku. W 12 min strzał Kordykiewicza z najwyższym trudem sparował na rzut rożny bramkarz Concordii Melnychenko.

Tuż przed przerwą Kopka mógł dać prowadzenie Concordii, ale bramkarz gości Zalewski wygrał pojedynek sam na sam z pomocnikiem elbląskim.

Po przerwie elblażanie grając z wiatrem, przejęli inicjatywę i to oni prowadzili grę. W 51 min po stałym fragmencie gry, piłkę głową po rzucie rożnym do siatki skierował Pelc. Dwie min później na strzał z blisko 40 metrów zdecydował się Joao Augusto i piłka, lecąc z wiatrem, wpadła za kołnierz bramkarza gości.

W 74 min kontaktowego gola za faul Lewandowskiego w polu karnym na Galiku zdobył Burzyński. Goście nie dawali za wygraną i wszystko robili, by doprowadzić do remisu, ale dobrze grała defensywa gospodarzy.

W doliczonym czasie gry zespół gospodarzy wyprowadził kontrę. W polu karnym sfaulowany został Wieliczko a karnego na gola zamienił drugi z Brazylijczyków Edil i tym samym Concordia stała się bogatsza o kolejne trzy punkty.