Superliga piłkarek ręcznych. Start Elbląg wygrał i awansował

2022-05-15 13:10:50(ost. akt: 2022-05-15 13:13:34)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

W przedostatnim meczu w tym sezonie Start Elbląg wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 33:28. Dzięki tej wygranej awansował na szóste miejsce w tabeli.
• Korona Handball Kielce — Start Elbląg 28:33 (14:16)
START: Hypka, Pająk — Cygan 10, Szczepanik 5, Kopańska 5, Stapurewicz 3, Choromańska 2, Dworniczuk 2, Głębocka 2, Tarczyluk 2, Wołoszyk 1, Owczarek 1, Peplińska, Kostuch.

Najwięcej dla Korony: Więckowska 7, Pękala 5, Grabarczyk 5, Kowalczyk 3.

Dla elblążanek był to bardzo ważny mecz. W tej grze liczyła się tylko nich tylko wygrana, by awansować na szóste miejsce w tabeli. Natomiast gospodynie, które wcześniej pożegnały się z Superligą, chciały odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie nad Startem, a tym samym godnie podziękować swojej publiczności, która z nimi była na dobre i na złe przez cały sezon.

Kielczanki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia. Po 3 min gry prowadziły 3:0. Start jednak szybko zaczął odrabiać straty i rozpoczął się wyrównany pojedynek. Dziesięć minut później był już remis 7:7.

W 16 min po trzech kolejnych z rzędu trafieniach na prowadzenie znów wyszła drużyna z województwa świętokrzyskiego, prowadząc 10:7. Od tej pory już na więcej nie pozwoliły elblążanki. Zwarły szyki obronne i grając szybkim kontratakiem, nie tylko doprowadziły do remisu, ale tuż przed przerwą po dwóch golach Katarzyny Cygan, podopieczne trenera Marcina Pilcha wyszły na prowadzenie 16:14 i ten wynik utrzymały po 30 min gry.

Po przerwie Start dorzucił dwa gole z rzędu i powiększył swoją przewagę do czterech bramek (28:14). W 37 min było 22:17, a po kolejnych 10 min gry, drużyna gości wygrywała już 28:22. Wtedy kielczanki poderwały się do odrabiania strat, rzuciły cztery gole, nie straciły żadnego i było już tylko 26:28.

Końcówka jednak należała do przyjezdnych. Ostatecznie Start po ostatnim golu Wiktorii Tarczyluk wygrał 33:28 i w ten sposób stając się bogatszy o trzy punkty, awansował w tabeli na szóste miejsce.

Ostatni mecz w tym sezonie Start zagra w sobotę na wyjeździe z nowym wicemistrzem Polski Perłą Lublin.

• Pozostałe wyniki: KPR Kobierzyce — Eurobud JKS Jarosław 28:23 (16:10), Perła Lublin — Piotrcovia Piotrków Tryb 34:27 (17:14), Młyny Stoisław Koszalin — Zagłębie Lubin 15:33 (9:17)