Sprintem: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga i okolic

2022-06-16 18:00:00(ost. akt: 2022-06-15 16:48:31)

Autor zdjęcia: UKS Silvant Kajak Elbląg

PIŁKA NOŻNA

II-LIGOWA KADRA OLIMPII MALEJE

To prawda. Po odejściu trenera Tomasza Grzegorczyka do I-ligowej Resovii Rzeszów nowym szkoleniowcem w elbląskim klubie został 30-letni Przemysław Gomułka, który ostatnimi czasy pracował w sztabie szkoleniowym Widzewa Łódź u boku trenera Zbigniewa Smółki. To niejedyne odejście z Olimpii po sezonie 2021/2022. W minionym tygodniu z elbląskim klubem pożegnali się kolejni podstawowi piłkarze. Pomocnik Miłosz Kałahur, który w barwach żółto-biało-niebieskich rozegrał 32 spotkania mistrzowskie i zdobył jedną bramkę. Przebywał na boisku 2873 min — to czwarty zawodnik jeśli chodzi o czas spędzony na boisku. Kolejnym zawodnikiem, który rozstał się z klubem przy ul. Agrykola, jest Hubert Krawczun. Ten zawodnik w minionym sezonie strzelił 3 gole i na boisku przebywał 2655 min. Oprócz wyżej wymienionych, w barwach Olimpii w nowym sezonie nie zagrają: Joao Guilherme, Mateusz Dudek, Paweł Rutkowski, Szymon Stanisławski, Patryk Winsztal, Marcin Bawolik, Piotr Kurbiel, Denis Ostrovsky.

PIŁKA RĘCZNA

W STARCIE ODCHODZĄ I PRZYCHODZĄ

Po zakończonym sezonie ruszyła karuzela transferowa w PGNiG Superlidze kobiet. Tak jak w innych klubach tej klasy rozgrywkowej, tak i w EKS Start Elbląg doszło do kilku zmian. Z klubem pożegnali się dwaj trenerzy: Marcin Pilch oraz szkoleniowiec bramkarek Krzysztof Kotwicki. W ich miejsce klub pozyskał małżeństwo Romana i Martę Mont z Varsovii Warszawa. Pierwszym trenerem będzie pan Roman. Szkoleniowiec ten przez ostatnie 13 lat związany był ze stołecznym klubem. — Po tylu też latach podjąłem trudną decyzję opuszczenia szeregów klubu, w którym miałem możność i przyjemność budować sekcję od podstaw, gdzie klub w tym sezonie walczył w barażach o Superligę. Czas zamknąć pewien rozdział swojego życia i iść do przodu — stwierdza nowy trener Startu Roman Mont. I dodaje: — W Superlidze nie ma słabych drużyn, więc tak trzeba przygotować drużynę, żeby już na początku rozgrywek była postrachem dla wszystkich. W barwach elbląskiego klubu zabraknie także kilku zawodniczek. Zespół opuściły: bramkarka Wioleta Pająk (wyjazd do Niemiec), Paulina Peplińska (Arka Gdynia), Katarzyna Cygan (KPR Kobierzyce), Barbara Choromańska (Młyny Stoisław Koszalin). Natomiast do elbląskiego klubu dołączyły: bramkarka Małgorzata Ciąćka i skrzydłowa Weronika Weber (obie Varsovia), a także Marta Gęga (Perła Lublin). Przygotowania do nowego sezonu drużyna Startu rozpocznie w połowie lipca.

KAJAKARSTWO

SREBRNE MEDALE KAJAKARZY SILVANTA

Na rzece Netta w Augustowie odbyły się XXXVIII długodystansowe mistrzostwa Polski w kajakach klasycznych we wszystkich kategoriach wiekowych. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci UKS Silvant Kajak Elbląg. Podopieczni trenera Wojciecha Załuskiego dwukrotnie stawali na podium, zdobywając srebrne medale, a w kilku innych konkurencjach wyścigowych ocierali się o podium. Z medalami wrócili: W K-1 na 10000 m juniorów młodszych Mikołaj Kot, który przegrał na finiszu z Mateuszem Kubalskim (Power Gorzów Wlkp.), oraz na dystansie w K-2 na 10 km para juniorów: Damian Kwiatkowski — Bartek Aleksandrowicz, która uległa Igorowi Wyszkowskiemu i Aleksandrowi Woronkiewiczowi (AZS AWF Poznań). Tuż za podium w K-1 na 10000 m seniorów uplasował się Igor Komorowski. W tej konkurencji zwyciężył Damian Liskowiak (Zryw Wolsztyn). W mistrzowskich zmaganiach wystąpił także reprezentant PKS Korona Elbląg Mirosław Kreczman. Startował on w K-1 na 5000 metrów w kategorii Masters +55 lat i wywalczył miejsce na najniższym podium. W tym biegu najlepszy okazał się Jałoszyński (Admira Gorzów).