Sprintem: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga i okolic

2022-06-30 15:44:28(ost. akt: 2022-06-30 15:54:11)

Autor zdjęcia: UKS Silvant Kajak Elbląg

LEKKOATLETYKA:

SZEŚĆ MEDALI DLA TRUSO
W Olsztynie odbyły się indywidualne mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w kategoriach wiekowych U-18 i U-20 kobiet i mężczyzn. W mistrzowskich zmaganiach wzięli udział także reprezentanci MKS Truso Elbląg i ich występy można zaliczyć do udanych. Wywalczyli oni sześć medali w tym cztery złote i dwa brązowe.

W kategorii wiekowej U-18 mistrzami zostali: Małgorzata Leśniewska — 800 m — 2.20,83 min, Jakub Kolpert — skok wzwyż — 183 cm (rekord życiowy), Bartosz Częścik — 100 m — 11.56 sek. Kategoria wiekowa U-20: Patrycja Halenicka — 800 m — 2.24,60 min. Brązowe medale w kategorii wiekowej U-18: Lexssandra Bogusławska — 300 m — 28,44 sek, Anna Wlizło — 1500 m — 5.42,10 min.

PIŁKA NOŻNA:

II LIGA BEZ WIGIER
Zarząd Wigier Suwałki poinformował, że z przyczyn finansowych klub nie przystąpi do rozgrywek eWinner II ligi w sezonie 2022/2023. Miejsce Wigier na zapleczu I ligi zajmie Hutnik Kraków, najwyżej sklasyfikowany spadkowicz w minionym sezonie. Z kolei zespół Wigier od nowego sezonu grać będzie w IV lidze podlaskiej.

TRZY SPARINGI I MECZ PUCHAROWY
Letni okres przygotowawczy piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg rozpoczną z początkiem lipca. Zespół trenera Krzysztofa Machińskiego oprócz zajęć treningowych rozegra też trzy spotkania kontrolne i jeden mecz w Wojewódzkim Pucharze Polski. Rywalami Concordii będą: 16 lipca Jaguar Gdańsk (drugi zespół IV ligi pomorskiej), 23 lipca Sokół Ostróda (spadkowicz z II ligi) oraz 27 lipca Pomezania Malbork (IV liga). Ze względu na konserwację płyty boiska przy ul. Krakusa, elblążanie wszystkie swoje mecze rozegrają na boiskach rywali. Na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek t/j 30 lipca Concordia przystąpi do rozgrywek I rundy Pucharu Polski. Natomiast 6/7 sierpnia nastąpi inauguracja rozgrywek w III lidze.

IV LIGA I KLASA OKRĘGOWA W KOMPLECIE

W minioną środę rozegrane zostały rewanżowe spotkania barażowe o miejsca w IV lidze i klasach okręgowych. Na zapleczu III ligi zagrają: Rominta Gołdap (beniaminek) po zwycięstwie nad Błękitnymi Pasym 4:2 i 4:1 oraz Polonia Iłowo, która pokonała imienniczkę z Pasłęka 2:1 i 4:3. Natomiast w klasie okręgowej występować będą: Czarni Olecko po pokonaniu Błękitnych Stary Olsztyn 3:0 i 2:1, Łyna Sępopol po zwycięstwie nad Kłobukiem Mikołajki 5:2 i remisie 3:3, Kormoran Zwierzewo, który zwyciężył Agat Jegłownik 3:2 i 2:1, a także Constract Lubawa, który okazał się lepszy od Tęczy Miłomłyn, wygrywając 4:0 i 6:1.

KAJAKARSTWO:

KOT I PYTLAK NA MISTRZOSTWACH EUROPY
W Belgradzie odbyły się drużynowe mistrzostwa Europy juniorek i juniorów w kajakarstwie klasycznym. W reprezentacji Polski wystąpili podopieczni trenera Wojciecha Załuskiego Julia Kot oraz Tomasz Pytlak (UKS Silvant Kajak Elbląg). Pytlak wystąpił w dwóch biegach. W K-2 na 1000 m płynąc z Mateuszem Pietrzakiem (Posnania Poznań) wywalczyli dla barw Polski 5. miejsce w finale. Mistrzami Europy zostali Włosi, wyprzedzając Węgrów oraz Czechów. Pytlak startował też na dystansie o połowę krótszym w K-4 i jego osada uplasowała się na siódmej pozycji. Tę konkurencję wygrała Hiszpania, przed Węgrami i Niemcami. Julia Kot płynęła w K-4 na dystansie 500 metrów, także znalazła się w finale. Jej osada uplasowała się na ósmym miejscu. Najlepsza okazała się osada Węgier, przed Niemcami i Portugalią.