Sokół Ostróda — Concordia Elbląg 4:1

2022-07-24 09:55:57(ost. akt: 2022-07-24 10:55:24)

Autor zdjęcia: Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

Piłkarze Concordii Elbląg nie sprostali w wyjazdowym meczu kontrolnym ligowemu rywalowi Sokołowi Ostróda i przegrali 1:4.
• Sokół Ostróda — Concordia Elbląg 4:1 (2:1)

1:0 — Kventsar (10), 1:1 — Kopka (13), 2:1 — Kiełtyka (38), 3:1 — Kottlenga (75), 4:1 — Samulski (81)

CONCORDIA: Matysiak — Akubardia, Edil, Szawara, Bukacki, Drewek, Kopka, Rudziński, Urban, Jarzębski, Nestorowicz. Grali jeszcze: Rękawek, Stolarowicz, Łojeczko, Maciąg, Błaszczyk, Kaczorowski, Łęcki, Woźniakiewicz.

W tym spotkaniu elblążanie zagrali bez: Patryka Wieliczki, M i P Pelców, Igora Kucharzewskiego oraz Mateusza Szmydta (leczą drobne urazy). Nie wystąpili też Adam Skierkowski, Michał Lewandowski (poszukują klubów), Voldomyr Melnychenko (wyjazd do Włoch) oraz Joao Augusto (Olimpia Grudziądz). Wśród nowych twarzy w zespole elbląskim, oprócz potwierdzonego już bramkarza Szymona Matysika, grali także 29-letni obrońca z Ukrainy Badri Akubardia, 23-letni pomocnik Maciej Kaczorowski (Lechia II Gdańsk), 23 -etni napastnik Daniel Urban (Stomil Olsztyn), a także młodzieżowcy: Kordian Stolarowicz (Olimpia Elbląg), Maciej Miłosz (Pomezania Malbork) i Piotr Woźniakiewicz (SMS Łódź).

Mecz trzecioligowców, stał na niezłym poziomie, był wyrównany, ale skuteczniejsi byli gospodarze. Już w 10 min wyszli na prowadzenie, kiedy to po stałym fragmencie gry, Maksim Kventsar umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później Łukasz Kopka sfinalizował podanie Norberta Nestorowicza i uderzeniem z pola bramkowego doprowadził do remisu. Po 30 minutach gry Sokół powinien wyjść na prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Święty, trafiając w słupek. Jeszcze przed przerwą były zawodnik Concordii, jak i Olimpii Michał Kiełtyka, skierował piłkę głową do siatki i Sokół odjechał znów na jedną bramkę. W drugiej części meczu w obu zespołach nastąpiło wiele zmian. W zespole elbląskim zagrało sześciu młodzieżowców, co miało przełożenie na styl, jak i grę, po przerwie. W ostatnim kwadransie ostródzianie zdobyli jeszcze dwa gole i wygrali różnicą trzech bramek 4:1. Kolejny mecz kontrolny Concordia rozegra w najbliższy wtorek na boisku przy ul. Skrzydlatej z rywalem zza miedzy — Olimpią II Elbląg.