Sprintem: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga i okolic

2022-08-05 15:26:28(ost. akt: 2022-08-05 09:28:03)

KAJAKARSTWO
CZTERY MEDALE REPREZENTANTÓW SILVANTA

W Poznaniu na torze regatowym Malta odbyły się mistrzostwa Polski juniorów oraz młodzików w kajakarstwie klasycznym. Z bardzo dobrej strony w mistrzowskich zmaganiach pokazali się reprezentanci UKS Silvant Kajak Elbląg. Podopieczni trenera Wojciecha Załuskiego wywalczyli 4 medale, w tym 1 złoty oraz 3 brązowe. Czterokrotnie także stawali tuż za podium. W kategorii juniorek młodszych w K-1 na dystansie 3000 metrów nie miała sobie równych Julia Kot. Elblążanka o blisko prawie dwie długości łodzi z czasem 14:09.73 min wyprzedziła drugą na mecie Dominikę Zimnoch (Dojlidy Białystok) - 14:28.01 min oraz Otylię Olejniczak (Jezioro Tarnobrzeg) - 14:41.43 min. Elblążanka wywalczyła też brązowy medal w K-1 na dystansie 500 m. Tę konkurencję wygrała Wiesława Więckowska (Włokniarz Chełm), przed Dominiką Zimnoch (Dojlidy Białystok). W tej kategorii wiekowej w K-1 na 1000 metrów startował Mikołaj Kot. Zawodnik Silvanta nie zawiódł i wywalczył brązowy medal. W tej konkurencji najlepszy okazał się Alex Bonecki (KKW Kraków), przed Mateuszem Kubalskim (Power Gorzów Wlkp). W najmłodszej kategorii wiekowej młodzików w K-2 - 2000 metrów duet elbląski Dominik Kawecki — Kamil Kulma wywalczył także brązowy medal. Tę konkurencję wygrała osada Powera Gorzów Wlkp., przed zawodnikami LKT Lublin.

ŻEGLARSTWO
XX MIĘDZYNARODOWE REGATY W NOWEJ PASŁĘCE

W miniony weekend w Nowej Pasłęce odbyły się XX Międzynarodowe Regaty Żeglarskie. Zawody stanowiły eliminacje tegorocznej edycji Pucharu Bałtyku oraz Pucharu Zalewu Wiślanego. W imprezie startowało 31 jachtów żaglowych, w tym 18 w klasie regatowej KWR oraz 13 w grupie OPEN. W sportowej rywalizacji i przy sprzyjających warunkach nawigacyjnych rozegrano dwa wyścigi o długości 4.5 mili każdy. Trzeci wyścig został odwołany, ze względu na brak wiatru. Puchar "Stefana Batorego" wywalczył jacht "TORA" z Tolkmicka pod dowództwem sternika Tomasza Siekierko. Również zwycięzcy wszystkich trzech grup klasy KWR oraz klasyfikacji OPEN otrzymali puchary. A zdobywcami zostali: Grupa 1 KWR — Marcin Drabiński — jacht "LITWINKA", Grupa 2 KWR — Ryszard Seroka — jacht "BERBEĆ", Grupa 3 KWR — Tomasz Siekierko — jacht "TORA", GRUPA OPEN — Ryszard Doda — jacht "RA".

PIŁKA NOŻNA
PEWNE ZWYCIĘSTWA CONCORDII I OLIMPII W WPP

Elbląskie drużyny nie miały problemu z odniesieniem sukcesów w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło 108 drużyn, które zostały podzielone na sześć koszyków po 18 zespołów.
• Pama Powodowo — Olimpia II Elbląg 0:5 (0:4)
Bramki dla Olimpii zdobyli: Szantyr 2, Łaszak, Łabecki, Szopiński.
Elblążanie wystąpili w młodzieżowym składzie i bez problemu wygrali ten mecz. Już do przerwy zapewnili sobie zwycięstwo, a potem kontrolowali grę.
• Agat Jegłownik — Concordia Elbląg 1:9 (0:4)
Bramki dla Concordii zdobyli: Łęcki 4, Kopka 3, Bukacki 1, Nestorowicz 1 dla Agatu Jaworski.
Bez kilku podstawowych zawodników zagrała Concordia. Mogła nawet wygrać w dwucyfrowym stosunku, ale w pewnych fragmentach gry niektórym piłkarzom zabrakło skuteczności. Pozostałe wyniki 4. koszyka: Żabianka Żabi Róg — Polonia Markusy 2:2 k 2:3, Junior Świątki — Piast Wilczęta 4:3, Zalew Frombork — MKS Miłakowo 1:4, Dąb Kadyny — Huragan Morąg 1:3, Barkas Tolkmicko — Polonia Pasłęk 1:2.