Stomil Olsztyn rozbity w derbach województwa! Olimpia Elbląg wygrała u siebie aż 4:0 [ZDJĘCIA]

2022-08-10 22:43:25(ost. akt: 2022-08-12 08:29:01)
Stomil Olsztyn skompromitował się dzisiaj w derbach województwa warmińsko-mazurskiego, przegrywając w Elblągu z Olimpią 0:4. Gole dla elblążan zdobyli: Marcin Rajch (dwa), Jakub Branecki i Aron Stasiak.
Olimpia Elbląg — Stomil Olsztyn 4:0 (1:0)
1:0 — Branecki (23), 2:0, 3:0 — Rajch (55, 73), 4:0 — Stasiak (86)

OLIMPIA: Witan — Jakubczyk (46 Stefaniak), Wenger, Piekarski, Sarnowski, Branecki (67 Wojtyra), Danilczyk, Czernis, Sienkiewicz (84 Łabecki), Rajch (84 Famulak), Stasiak

STOMIL: Mądrzyk — Wójcik (77 Sobotka), Kośmicki, Tecław, Waleńcik (71 Kalisz), Karlikowski, Żwir, Spychała (59 Szypulski), Krawczun (59 Florek), Shibata, Kurbiel
Początek meczu pokazał, że oba zespoły przytłoczył ciężar gatunkowy tego spotkania. Niemniej w pierwszych fragmentach znacznie więcej konkretów zaprezentował Stomil.

W 4. minucie Igor Kośmicki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał głową nad bramką Olimpii. Pięć minut później rzut wolny z boku pola karnego wykonywał Maciej Spychała. Pomocnik Stomilu mocno zagrał piłkę w pole karne, a nabiegający Hubert Krawczun uderzał głową, jednak przeniósł piłkę wysoko nad bramką.

W 24. minucie gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Akcję lewą stroną przeprowadził Dawid Danilczyk, zagrał w pole karne, a tam w zamieszaniu piłkę trącili Jakub Tecław i Jakub Branecki i ta wpadła do siatki.

Stomil próbował doprowadzić do remisu, jednak bezskutecznie. Najpierw w 39. minucie Tecław z rzutu wolnego z około 30. metra strzelił mocno i obok bramki, dwie minuty później Piotr Kurbiel zagrał do Karola Żwira w pole karne, który dwukrotnie uderzał w Andrzeja Witana, a chwilę później wrzutkę Spychały zmarnował Bartosz Waleńcik, uderzając głową nad bramką.

W drugiej połowie Olimpia już tylko powiększała rozmiary zwycięstwa. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Rajch, a wynik w 86 minucie spotkania ustalił Aron Stasiak.