Pewna wygrana rezerw Olimpii Elbląg

2022-08-22 19:12:09(ost. akt: 2022-08-22 19:19:22)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Komplet punktów w trzeciej kolejce spotkań zainkasowały rezerwy Olimpii Elbląg. Zespół trenera Karola Przybyły pokonał u siebie zawsze groźną Mrągowię Mrągowo 3:1.
• Olimpia II Elbląg — Mrągowia Mrągowo 3:1 (1:0)

1:0 — Famulak (32), 2:0,3:0 — Branecki (63,69), 3:1 — Błędowski (88)

OLIMPIA II: Łęgowski (46 Lechowid) — Famulak (77 Kottlenga), Danowski (90 Sznajder) Milanowski, Filipczyk, Berdyczko, Leszczyński (88 Łąpieś), Kasprzykowski, Żebrowski (46 Branecki), Łabecki, Kozera.

Przed meczem trudno było wskazać na faworyta. Mrągowia w tym sezonie nie straciła jeszcze punktu, z kolei elblążanie mieli w swoich szeregach kilku zawodników z szerokiej kadry drużyny II-ligowej.

Już początek pojedynku pokazał, że będzie to mecz walki i taki też był. Każda z drużyn postawiła na atak i spotkanie mogło się podobać.

Na pierwszą bramkę w tym meczu kibice musieli czekać do 32 min gry.

Po strzale Macieja Famulaka z dystansu, Olimpia wyszła na prowadzenie. Mimo ataków z obu stron, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po przerwie inicjatywę przejęła Mrągowia, ale bramkę zdobyli podopieczni trenera Karola Przybyły. Podanie Dominika Kozery sfinalizował Jakub Branecki i strzelając z pola karnego, podwyższył rezultat na 2:0.

Ten sam zawodnik kilka minut później wykorzystał błąd defensywy mrągowskiej i unieścił piłkę w siatce.

Przyjezdni grali ambitnie i w końcówce spotkania zdobyli honorowego gola, na którego w pełni zasłużyli.

Pozostałe wyniki 3. kolejki spotkań: Tęcza Biskupiec — Polonia Iłowo 0:3 (0:1), Mamry Giżycko — Huragan Morąg 4:1 (0:0), Rominta Gołdap — Granica Kętrzyn 2:2 (0:2), Znicz Biała Piska — Polonia Lidzbark Warmiński 4:1(1:1), GKS Wikielec — DKS Dobre Miasto 2:0 (0:0), Olimpia Olsztynek — Jeziorak Iława 1:1 (1:0), Pisa Barczewo — Motor Lubawa 0:0

11. Olimpia II 3 8:8
12. DKS 3 6:7
13. Huragan 3 4:9
14. Olimpia O. 1 3:6
15. Rominta 1 3:9
16. Tęcza 0 0:7

W 4. kolejce spotkań w tę sobotę, grać będą (gospodarze na pierwszym miejscu): Polonia Ił — Motor, Jeziorak — Pisa, Huragan —Olimpia O, Mrągowia — Mamry, DKS — Olimpia II, Granica — GKS Wikielec, Polonia Lidzbark War. — Rominta, Tęcza — Znicz