PGNiG Superliga Kobiet: Start Elbląg odniósł trzecie zwycięstwo na wyjeździe

2022-10-06 15:50:44(ost. akt: 2022-10-06 15:52:43)

Autor zdjęcia: PGNiG Superliga

W czwartym spotkaniu w tym sezonie Start Elbląg odniósł trzecie zwycięstwo na wyjeździe. Nie będąc faworytem, pokonał na trudnym terenie Eurobud JKS Jarosław 25:23. MVP meczu została bramkarka Startu Aleksandra Hypka.
• Eurobud JKS Jarosław — Start Elbląg 23:25 (10:10)
START: Hypka, Ciąćka — Głębocka 8, Stapurewicz 5, Weber 5, Gęga 4, Costa 2, Tarczyluk 1, Dworniczuk, Zabielny, Kostuch, Kneźević, Stefańska, kary: 6 min
Najwięcej dla Eurobudu: Nestiaruk 9, Zimny 5, Matuszczyk 4, kary: 10 min

Początek meczu obydwie drużyny rozgrywały dość szybko, jednak nie obyło się bez błędów. Wynik meczu otworzyły gospodynie (Gliwińska). Następnie dwukrotnie trafiały elblążanki Weronika Weber i Nikola Głębocka. Trwała cały czas wyrównana gra i w 14 min był remis 4:4. Pierwszy kwadrans meczu zakończyła przerwa, o którą poprosił trener elblążanek Roman Mont.

Obydwa kluby miały w tym czasie spore trudności, aby zbudować przewagę wyższą niż jednobramkowa. Tuż przed przerwą Głębocka wyprowadziła przyjezdne na prowadzenie 10:9. W ostatniej minucie pierwszej połowy spotkania, po podaniu przez całe boisko, do wyrównania doprowadziła Sylwia Matuszczyk. Drużyna Startu mogła jeszcze wyjść na prowadzenie, jednak dobrej sytuacji nie wykorzystała Marta Gęga.

Drugą połowę meczu otworzyła rozgrywająca Eurobudu Aleksandra Zimny. Natychmiast odpowiedziała Gęga. Kolejne akcje należały do Startu. Po golach: Weber, Głębockiej, Gęgi oraz Pauliny Stapurewicz na tablicy wyników pokazał się rezultat 15:11.

Drużyna gospodyń niesiona dopingiem publiczności zaczęła poprawiać wynik i zrobiło się 14:15. Jednak z jarosławską defensywą dobrze radziły sobie Stapurewicz oraz Głębocka. W 52 min podopieczne trenera Monta wygrywały 22:18, a duży w tym udział miała bramkarka Aleksandra Hypka.

Emocji nie brakowało. Na 90 sekund przed końcem przewaga elblążanek zmalała do jednego gola 23:22, jednak to rzut Nikoli Głębockiej przypieczętował zwycięstwo Startu 25:23.

Kolejny mecz Start zagra u siebie we wtorek 11 października o godz. 18.15 z Galiczanką Lwów. Transmisja w TVP Sport.

Pozostałe wyniki 4. kolejki spotkań: Ruch Chorzów — Piotrcovia Piotrków Tryb 28:35 (14:18), Galiczanka Lwów — MKS URBIS Gniezno 33:25 (11:14), KPR Kobierzyce — Zagłębie Lubin 20:24 (8:11), Młyny Stoisław Koszalin — FunFloor Lublin (przełożony na 20.11).