Remis jest sukcesem Concordii

2022-10-17 08:26:32(ost. akt: 2022-10-17 08:31:27)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Cztery punkty w dwóch ostatnich meczach wywalczyła Concordia - tym razem elblążanie zremisowali w Mławie.
* Mławianka Mława - Concordia Elbląg 3:3 (1:2)
0:1 - Miyamoto (19), 1:1 - Rogalski (38 karny), 1:2 - M. Pelc (45), 2:2 - Odilon (60), 2:3 - Szramka (70), 3:3 - Tworek (87)

CONCORDIA: Matysiak - Spychka, Szawara, Akubardiia, Jarzębski, Bukacki (90 Drewek), Radczenko, Łęcki (16 Kopka), Szmydt, Miyamoto, M. Pelc (64 Szramka)

Faworytem byli gospodarze, którzy zajmowali pozycję wicelidera, ale elblążanie po ostatnim zwycięstwie nad Świtem, ówczesnym liderem, zapowiadali kolejną niespodziankę. I tak też się stało, ale po kolei...

Mecz rozpoczął się po myśli miejscowych, bo już w 6. min zdobyli gola. Ich radość błyskawicznie zgasił sędzia, odgwizdując spalonego. Dziesięć minut później w drużynie gości kontuzji doznał Aleks Łęcki, którego zastąpił Łukasz Kopka. No i zaledwie trzy minuty później właśnie ten piłkarz podał do Japończyka Yudala Miyamoto, który uderzył pod poprzeczkę i 42-letni bramkarz Michał Michalak musiał wyciągać piłkę z siatki.

Mławianka rzuciła się do odrabiania strat, ale udało się jej tylko obić słupek, w rewanżu dwa groźne strzały oddał Radosław Bukacki. Niestety, w 38. min faulował Gruzin Akubardiia, w efekcie rzut karny na gola zamienił Maciej Rogalski, kolejny 42-latek w składzie gospodarzy. Jednak jeszcze przed przerwą Concordia wyszła na prowadzenie po tym, jak Kopka wypatrzył Pelca, który uderzeniem głową pokonał bramkarza. Po przerwie mławianie zepchnęli gości do głębokiej defensywy, a ci z kolei nastawili się na grę z kontry. No i po jednej z takich kontr Miyamoto mógł się ponownie wpisać na listę strzelców, ale przegrał pojedynek sam na sam z Michalakiem. Zemściło się to w 60. min, gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:2. Po zdobyciu wyrównującego gola piłkarze z województwa mazowieckiego poszli za ciosem i uzyskali znaczną przewagę, ale gola strzeli elblążanie, a konkretnie przebywający zaledwie sześć minut na boisku Hubert Szramka. W 81. min Concordia mogła „postawić kropkę nad i”, niestety, groźny strzał Miyamoto ponownie nie zdołał zaskoczyć bramkarza. Trzy punkty były na wyciągnięcie ręki, jednak ostatecznie goście wrócili do domu tylko z jednym punktem, bo w 87. min nie upilnowali Jakuba Tworka.

Mimo wszystko remis jest sukcesem Concordii.

* Inne wyniki 12. kolejki: Błonianka Błonie - Pelikan Łowicz 1:1 (1:0), Ursus Warszawa - Legionovia Legionowo 1:3 (1:0), Świt Nowy Dwór Maz. - ŁKS II Łódź 0:2 (0:1), Legia II Warszawa - Olimpia Zambrów 3:1 (0:1), Warta Sieradz - Pilica Białobrzegi 0:0, Lechia Tomaszów Maz. - Pogoń Grodzisk Maz. 3:0 (2:), Broń Radom - Unia