Żołnierze odbywający szesnastodniowe szkolenie podstawowe w Braniewie mają za sobą pętlę taktyczną. W sobotę, 22 października złożą przysięgę wojskową.
Pętla taktyczna to podsumowanie zdobytych umiejętności. Posługiwanie się bronią, strzelanie, zakładanie maski przeciwgazowej i jej właściwe użycie, poruszanie się w terenie z wykorzystaniem busoli, czy udzielanie pomocy medycznej na polu walki – to tylko niektóre zadania, jakie musieli wykonać żołnierze. Jest to egzamin nie tylko sprawdzający wiedzę nowych terytorialsów, ale również test na ich umiejętność działania w zespole.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!