Rezerwy Olimpii Elbląg i szóste zwycięstwo w tym sezonie

2022-11-03 16:14:02(ost. akt: 2023-07-03 22:51:47)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W niedzielę na własnym stadionie rezerwy Olimpii Elbląg pokonały imienniczkę z Olsztynka i, urządzając sobie festiwal strzelecki, odprawiły tę drużynę z bagażem ośmiu goli.
• Olimpia II Elbląg — Olimpia Olsztynek 8:0 (5:0)
1:0 — Branecki (2), 2:0 — Milanowski (19), 3:0 — Kozera (30), 4:0 — Milanowski (34), 5:0 — Wierzba (38), 6:0 — Kazimierowski (48), 7:0 — Branecki (68), 8:0 — Szantyr (73)
OLIMPIA II: Łęgowski (63 Olbryś) — Kordykiewicz, Branecki (72 Dziurdzio), Milanowski, Kazimierowski (60 Szantyr), Wierzba (55 Leszczyński), Filipczyk (57 Berdyczko), Łabecki, Łaszak, Gorzycki (62 Łąpieś), Kozera (57 Kottlenga).

Już początek spotkania pokazał, która z drużyn rządzi na boisku. Już po 30 min elblążanie wygrywali 3:0. A w 2 min nie bez winy defensywy gości, Jakub Branecki wpisał się na listę strzelców. Kilka minut później gospodarze rozmontowali defensywę przyjezdnych i Sebastian Milanowski z bliska skierował piłkę do siatki. W 24 min po jednej z kontr zespołu z Olsztynka, Marek Usovich trafił w poprzeczkę. Elblążanie nadal grali swoje, atakując bramkę swojego rywala.

W 30 min Dominik Kozera podwyższył na 3:0 i na tym golu podopieczni trenera Karola Przybyły nie poprzestali. Cztery min później Milanowski znów dał o sobie znać. Po rzucie wolnym z 20 metrów bramkarz gości znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Jeszcze przed przerwą żółto-biało-niebiescy podwyższyli rezultat na 5:0, kiedy to dośrodkowanie Milanowskiego sfinalizował Dawid Wierzba. Po przerwie cały czas przewaga należała do gospodarzy, którzy zdobyli jeszcze trzy gole. Mogli wygrać nawet w dwucyfrowym stosunku, gdyby mieli lepiej nastawione celowniki i byli bardziej skuteczni. Kolejny mecz Olimpia II rozegra u siebie 5 listopada z Pisą Barczewo.

• Pozostałe wyniki: Mamry Giżycko — Polonia Iłowo 6:2, Pisa Barczewo — GKS Wikielec 2:3, Motor Lubawa — Rominta Gołdap 3:4, Jeziorak Iława — Znicz Biała Piska 0:1 Huragan Morąg — Tęcza Biskupiec 1:3, Mrągowia Mrągowo — Polonia Lidzbark Warmiński 3:2, DKS Dobre Miasto — Granica Kętrzyn 1:2.