Czwarte z rzędu zwycięstwo rezerw Olimpii Elbląg

2022-11-07 15:03:15(ost. akt: 2022-11-07 15:05:48)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Piłkarze Olimpii II Elbląg w przedostatniej kolejce spotkań rundy jesiennej wygrali na wyjeździe z najsłabszym zespołem ligi Pisą Barczewo 4:2. Było to siódme zwycięstwo podopiecznych trenera Karola Przybyły w tej rundzie.
• Pisa Barczewo — Olimpia II Elbląg 2:4 (1:1)
1:0 — Kierstan (6), 1:1 — Kozera (31), 1:2 — Kottlenga (61), 2:2 — Trznadel (66), 2:3 — Kozera (75), 2:4 — Kordykiewicz (89 karny)

OLIMPIA II: Olbryś — Łaszak, Łąpieś, Kasprzykowski (46 Leszczyński), Szantyr (65 Stróżewski), Kazimieowski (85 Dziurdzia), Gorzycki (70 Piróg), Łabecki (82 Sznajder), Kottlenga (65 Ruciński), Kozera, Kordykiewicz.

Przed meczem tylko zwycięstwo elblążan wchodziło w rachubę. Podopieczni trenera Karola Przybyły, mimo że zagrali w młodzieżowym składzie, bez problemu ograli najsłabszy zespół w lidze, który jako jedyny do tej pory nie zanotował zwycięstwa na swoim boisku.

Zaczęło się sensacyjnie, bo już w 6 min gospodarze ze strzału Konrada Kierstana otworzyli wynik meczu. Trzeba było jednak czekać pół godziny, żeby Olimpia doprowadziła do remisu.

Wówczas to Dominik Kozera z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Po przerwie inicjatywę posiadali elblążanie i oni też wyszli na prowadzenie. W 61 min po strzale Oskara Kottlengi zza pola karnego futbolówka zatrzepotała w siatce. Jednak pięć minut później był drugi remis w tym pojedynku, a to za sprawą Wojciecha Trznadela, który pokonał bramkarza Olimpii Filipa Olbrysia.

Na kwadrans przed końcem Olimpia ponownie za sprawą Kozery zdobyła trzeciego gola i wyszła na prowadzenie. Wynik meczu na 4:2 ustalił w ostatniej minucie gry Kordykiewicz, wykorzystując rzut karny.

Kolejny mecz kończący rundę jesienną Olimpia II zagra z Motorem Lubawa.

• Pozostałe wyniki 14. kolejki spotkań:
Polonia Iłowo — Granica Kętrzyn 0:2 (0:0)
0:1 — Spirydon (68), 0:2 — Policha (78)

• Polonia Lidzbark Warmiński — DKS Dobre Miasto 0:0

•Tęcza Biskupiec — Mrągowia Mrągowo 3:3 (0:3)
0:1 — Skonieczka (10), 0:2 — Glinka (16), 0:3 — Skonieczka (30), 1:3— Gołębiewski (74), 2:3 — Strzelec (76), 3:3 — Burzyński (87)

• Znicz Biała Piska — Huragan Morąg 5:1 (2:1)
1:0 — Sylwisty (8), 1:1 — Blaut (41), 2:1, 3:1 — Krzyś (45,53), 4:1 — Skiba (81),5:1— Romachów (83)

• Rominta Goładap — Jeziorak Iława 0:4 (0:2)
0:1 — Kochalski (13), 0:2 — Górski (38), 0:3 — Imamoto (65), 0:4 — ... (82 samob)

• GKS Wikielec — Motor Lubawa 2:0 (0:0)
1:0 — Klimek (72), 2:0 — Kantoro (85)

• Mamry Giżycko — Olimpia Olsztynek 1:0 (0:0)
1:0 — Drażba (73)