Piąte z rzędu zwycięstwo rezerw Olimpii w jesiennych rozgrywkach

2022-11-14 15:02:07(ost. akt: 2023-07-03 22:48:23)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Piłkarze rezerw Olimpii Elbląg na zakończenie tegorocznych zmagań ligowych pokonali u siebie Motor Lubawa 3:0. Dla podopiecznych trenera Karola Przybyły było to piąte zwycięstwo z rzędu.
• Olimpia II Elbląg — Motor Lubawa 3:0 (0:0)

1:0 — Milanowski (64), 2:0 — Szantyr (71), 3:0 — Łabecki (78)
OLIMPIA II: Łęgowski — Piróg (65 Kotllenga), Kordykiewicz (65 Dziurdzia), Branecki (80 Sznajder), Milanowski (86 Stróżewski), Kazimierowski (85 Leszczyński), Wierzba, Filipczyk (46 Łąpieś), Łabecki, Łaszak, Szantyr.

Elblążanie przed meczem byli faworytem i nie zawiedli, choć o ich zwycięstwie zadecydowały dopiero gole zdobyte w drugiej części pojedynku. W pierwszej odsłonie spotkania, przez większą część przeważali gospodarze, ale brakowało dokładności. Były też okazje do strzelenia goli, ale zabrakło skuteczności. Na listę strzelców powinni się wpisać Jakub Branecki i Oskar Kordykiewicz, lecz mieli źle nastawione „celowniki”.

W drugiej połowie meczu nadal gra toczyła się pod dyktando Olimpii. W 64 minucie po kolejnej akcji ofensywnej na listę strzelców wpisał się Sebastian Molanowski, kiedy piłka po jego uderzeniu z pola karnego ugrzęzła w siatce. Po tym golu „olimpijczycy” poszli za ciosem i na efekty długo nie trzeba było czekać. Siedem minut później Adrian Szantyr podwyższył rezultat na 2:0. Wynik spotkania ustalił Konrad Łabecki, finalizując podanie Szantyra. Było to piąte z rzędu zwycięstwo rezerw Olimpii w jesiennych rozgrywkach. Zespół, mając na koncie 25 pkt, na półmetku rozgrywek zajmuje wysokie 8. miejsce w tabeli.

Pozostałe wyniki spotkań 15. kolejki: Olimpia Olsztynek — Polonia Iłowo 2:3 (1:1), Pisa Barczewo — Mamry Giżycko 0:1 (0:0), Jeziorak Iława — GKS Wikielec 1:1 (1:1), Huragan Morąg — Rominta Gołdap 1:3 (1:2), Mrągowia Mrągowo —Znicz Biała Piska 2:2 (1:1), DKS Dobre Miasto — Tęcza Biskupiec 1:1 (0:0), Granica Kętrzyn — Polonia Lidzbark Warmiński 4:1 (2:1)