W ostatnią niedzielę listopada, w Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Braniewie została otwarta wystawa poświęcona twórcy nowoczesnej organizacji leśnictwa w Polsce – Adamowi Loretowi – pierwszemu Dyrektorowi Naczelnemu Lasów Państwowych (w dwudziestoleciu międzywojennym), ofierze terroru sowieckiego we wrześniu 1939 r.
Adam Loret został ukazany jako nowoczesny, sprawny organizator, którego wizja gospodarki leśnej do dziś inspiruje. Postawa Loreta – przepełniona patriotyzmem, rozumianym jako troska o ochronę dziedzictwa naturalnego, jak i aktywność na rzecz zwiększenia jego pomyślności gospodarczej – wciąż wyznacza kierunki działania Lasów Państwowych.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!