Zwycięski sparing Olimpii

2022-12-12 11:27:44(ost. akt: 2023-07-03 22:30:00)

Autor zdjęcia: Olimpia Elbląg

II-ligowa Olimpia Elbląg zakończyła tegoroczne występy na własnym boisku meczem kontrolnym. W grudniowym dwutygodniowym okresie przygotowawczym w minioną sobotę "olimpijczycy" pokonali IV-ligowy Jaguar Gdańsk 4:0.
• Olimpia Elbląg — Jaguar Gdańsk 4:0 (0:0,1:0,3:0)

Bramki dla Olimpii zdobyli: Milanowski, Gorzycki, Kozera, Famulak.

Spotkanie za porozumieniem obu stron rozegrane zostało w trzech tercjach po 40 min. W pierwszej odsłonie przewagę posiadali gospodarze, ale nie potrafili jej udokumentować zdobyciem gola. Podobny scenariusz wyglądał w drugich 40 minutach. Jednak w końcówce Olimpii udało się otworzyć wynik spotkania ze strzału Sebastiana Milanowskiego. Dopiero worek z bramkami rozwiązał się w ostatniej fazie tego spotkania.

Elblążanie, atakując non stop, zdobyli kolejne trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się: Bartłomiej Gorycki, Dominik Kozera i Maciej Famulak. Podczas dwutygodniowego zgrupowania podopieczni trenera Przemysława Gomułki rozegrali trzy spotkania kontrolne. Wcześniej II-ligowcy pokonali rezerwy klubu, grające w IV lidze 7:0 oraz przegrali z I-ligową Arką Gdynia 1:3. Do treningów "olimpijczycy" wrócą 9 stycznia, kiedy w pełni rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. W zimowym okresie przygotowawczym żółto-biało-niebiescy rozegrają kilka spotkań kontrolnych, między innymi, ponownie zmierzą się z Arką Gdynia, I-ligową Chojniczanką Chojnice oraz z trzecioligowcami Sokołem Ostróda i Pogonią II Szczecin. Lista sparingpartnerów nie jest jeszcze zamknięta.

— Na dziś wszyscy zawodnicy mają kontrakty i nikt nie zgłaszał odejścia. Będziemy starali się utrzymać ich wszystkich w Elblągu — stwierdza trener Gomułka.

I dodaje: — Cały czas szukamy także wzmocnień 1-2 zawodnikami. W ostatnich dwóch meczach kontrolnych w drużynie elbląskiej na testach przebywał 22-letni Kacper Szczudliński, który ostatnio występował w barwach III-ligowej Pogoni Grodzisk Maz. Pokazał się z dobrej strony, a czy zostanie w naszym klubie, o tym zadecyduje Zarząd Olimpii.

Dziś przedstawiamy sparingpartnerów w okresie przygotowawczym dla rezerw IV-ligowej Olimpii.