Start udanie rozpoczął rok 2023 [ZDJĘCIA]

2023-01-08 12:08:54(ost. akt: 2023-07-03 21:15:06)
 Po przerwie świąteczno-noworocznej na krajowe boiska powróciły szczypiornistki PGNiG Superligi. W 11 kolejce spotkań Start Elbląg podejmował Ruch Chorzów, wygrał 34:22, ale zwycięstwo, to mu wcale łatwo nie przyszło.
• Start Elbląg — Ruch Chorzów 34:32 (17:14)

START: Ciąćka, Hypka — Dworniczuk,Owczarek 1, Szczepanik 4, Stefańska, Wołoszyk, Kneźević 5, Kostuch, Weber 9, Głębocka 4, Kopańska 3, Costa Pereira 1, Stapurewicz 3, Tarczyluk 4, kary: 14 min.

Najwięcej dla Ruchu: Polańska 12, Doktorczyk, Stokowiec po 6, kary: 12 min.
Walczące o miejsce w grupie mistrzowskiej piłkarki ręczne Startu Elbląg zrobiły kolejny krok w tym kierunku. Gospodynie do meczu przystąpiły bez czołowej swojej zawodniczki Marty Gęgi (uraz kolana). Wróciła z kolei do gry Paulina Kopańska, która otrzymała zgodę na grę od lekarza (na wcześniejszy uraz oka). Do meczu w roli faworyta przystępowały elblążanki. W pierwszej rundzie wygrały w Chorzowie 33:27, a ponadto w tabeli dzieliła ich duża różnica punktowa. Goście jak do tej pory nie zdobyli jeszcze punktu. Mecz zaczął się po myśli Startu, który po golu Kopańskiej już w 5 min wygrywał 5:1. W tym czasie przyjezdne popełniały wiele błędów w ataku. Na dodatek dobrze broniła Małgorzata Ciąćka.

Po kolejnych akcjach i dwóch golach z rzędu Wiktorii Tarczyluk oraz Kopańskiej po kwadransie gry, gospodynie prowadziły 9:6 a po 20 min 13:10. Chorzowianki grały ambitnie i nie dawały za wygrane. Na 5 min przed przerwą po bramkach Natalii Stokowiec i Marceliny Polańskiej przegrywały już tylko różnicą jednego gola 13:14. Jednak końcówka pierwszej części spotkania należała do podopiecznych trenera Romana Monta. Po bramkach Kneźiević oraz Nikoli Szczepanik, Start do przerwy wygrywał 17:14. Drugą część spotkania elblążanki zaczęły udanie. Aleksandra Hypka obroniła rzut karny, kontratak zakończyła golem Weber i w 34 min gospodynie prowadziły już różnicą 5 bramek 20:15 i tę przewagę, pięciu bramek (27:22) do 47 min. Zespół Ruchu nie poddawał się. Gonił wynik, walczył jak równy z równym i w 55 min, po golu Stokowiec, doprowadził do drugiego remisu w tym pojedynku, tym razem 30:30. Wtedy szczęście uśmiechnęło się do Startu.

Za faul Anastasji Bondarenko na Kopańskiej, chorzowianka ujrzała czerwony kartonik, a elblążanki rzut karny, który pewnie w 57 min wykorzystała Weber. W końcówce Start grając w podwójnej przewadze, nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatniego gola w tym spotkaniu i wynik tego pojedynku ustaliła Nikola Szczepanik. Kolejny mecz Start zagra w najbliższą sobotę na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Tryb.

Pozostałe wyniki 11.kolejki: Młyny Stoisław Koszalin — KPR Kobierzyce 25:36 (11:22), Zagłębie Lubin — Eurobud JKS Jarosław 26:22 (15:10), MKS Urbis Gniezno — Piotrcovia Piotrków Tryb 26:24 (11:12), Galiczanka Lwów — FunFloor Lublin 25:28 (16:12)