Basketball Elbląg — Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk. Elblążanie górą! [ZDJĘCIA]

2023-01-09 12:24:20(ost. akt: 2023-01-09 12:32:42)
Trwa bardzo dobra passa III-ligowego Basketballu Elbląg w rozgrywkach mistrzowskich. Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego w minioną niedzielę. pognali wicelidera tabeli Szkołę Gortata Politechnikę Gdańsk. Wygrali 96:50.
• Basketball Elbląg — Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 96:50
(26:16, 23:8, 36:13, 11:13)

BASKETBALL: Zamojski 34, Prokurat 12, Jastrzębski 10, Szarszewski 9, Pawlak 8, Klonowski 7, Krakowski 6, Nisztuk 5, Domaszewicz 3, Chrzanowski 2, Jakimowicz, Konarski

Najwięcej dla gości: Wielop[olski 17, Miecznikowski 6, Jurkowski,Moskal, Perzanowski po 4.

Mecz obu tych zespołów wywołał spore zainteresowanie kibiców, którzy w liczbie blisko 400 osób przyszli oglądać ten pojedynek. W meczu kolejki spotkali się prowadzący w tabeli Basketball z wiceliderem Politechniką. Ci, co przyszli na pewno nie żałowali, bo zobaczyli dobre spotkanie w wykonaniu podopiecznych trenera Arkadiusza Majewskiego, a na dodatek bardzo dobrą skuteczność najlepszego na boisku Przemysława Zamojskiego, który zdobył aż 34 punkty.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando elblążan, którzy na niewiele pozwalali przyjezdnym. Już w pierwszej kwarcie pod egidą Zamojskiego elblążanie dobrze walczyli pod dwoma koszami, tak w ataku, jak i obronie.

W 5 min wygrywali 14:7, a dwie min później tablica wyników pokazała rezultat 21:13, by po rzucie za trzy punkty Zamojskiego pierwszą kwartę zakończyć wynikiem 26:16.

Druga kwarta przebiegała również pod kontrolą elblążan, którzy zagrali bardziej agresywnie w obronie, z którą zbytnio nie mogli sobie poradzić goście. Zdobyli zaledwie osiem punktów i po pierwszej części spotkania Basketball wygrywał 48:24 i jak wskazuje sam wynik, gospodarze przewyższali gości o klasę.

Trzecią kwartę Basketball rozpoczął od rzutu Kacpra Jastrzębskiego i w tym momencie pękła pięćdziesiątka. Dominacja elblążan, którzy z minuty na minutę punktowali swojego rywala, a w 26 min prowadzili już 60:36, była widoczna.

Doskonałą partię rozgrywał Zamojski, który w tym czasie zdobył 16 punktów, w tym oddał cztery rzuty za trzy punkty, za co publiczność nagradzała go dużymi brawami.

Przeciwnik tylko momentami dotrzymywał kroku. Po 30 min Basketball wygrywał 85:37. Należało się tylko zastanawiać, czy zespół trenera Majewskiego w ostatniej kwarcie powalczy o tzw. setkę. Niestety do tego nie doszło, bo szkoleniowiec elbląski wycofał z gry podstawową piątkę i dał pograć zmiennikom, jak i młodzieży. Ci byli mniej skuteczni i nie potrafili zdobyć 15 punktów.

Było to już siódme zwycięstwo elblążan w tych rozgrywkach, są samodzielnym liderem i zmierzają po tytuł mistrzowski. Kolejne spotkanie Basketball zagra u siebie 5 lutego z Trójeczką Olsztyn.

Pozostałe wyniki: Wilki Ełk — AZS UW-M Olsztyn 74:69, Trójeczka Olsztyn — Kolejarz Chojnice 86:69, Orka Iława — MTS Basket Kwidzyn (przełożony na 15.01)