Z dwóch IV-ligowców lepsza Olimpia

2023-01-10 11:01:51(ost. akt: 2023-01-10 11:06:01)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

PIŁKA NOŻNA\\\ Pierwszy tej zimy sparing rozegrali piłkarze czwartoligowej Olimpii Elbląg, którzy na boisku MOSiR przy ul. Skrzydlatej (sztuczna nawierzchnia) pokonali także grający w IV lidze woj. pomorskiego Jaguar Gdańsk 5:3.
• Olimpia II Elbląg — Jaguar Gdańsk 5:3 (2:1)

Bramki dla Olimpii zdobyli: Kottlenga 2, Szantyr, Berdyczko, Sznajder po 1

OLIMPIA: Olbryś — Łąpieś, Łaszak, Kasprzykowski, Szantyr, Panek, Sznajder, Ruciński, Piróg, Kozera, zaw. testowany. Grali jeszcze: Lechowid, Leszczyński, Korzycki, Stróżewski, Tutaj, Zaborowski.

Dla obu tych drużyn była to pierwsza gra kontrolna w 2023 roku. Spotkanie odbyło się w dobrych warunkach i na dobrze przygotowanej płycie boiska.

W meczu przeciwko drużynie gdańskiej trener Karol Przybyła skorzystał z 17 zawodników. Pojedynek rozpoczął się od ataków elblążan, których na prowadzenie, strzałem z pola karnego, wyprowadził Adrian Szantyr.

Kilka minut później, po składnej akcji całego zespołu, goście doprowadzili do remisu. Jeszcze w pierwszej części spotkania ponowne prowadzenie objęli gospodarze. Na strzał z 18 metrów, tuż pod poprzeczkę, uderzył Oskar Kottlenga i piłka swoje miejsce znalazła w siatce.

Po przerwie goście prowadzeni przez trenera Piotra Formela toczyli wyrównany bój. Jednak skuteczniejsi w tej odsłonie pojedynku byli elblążanie, którzy zdobyli trzy bramki, stracili dwa gole, by ostatecznie wygrać 5:3.

Kolejny mecz kontrolny Olimpia II rozegra 18.01 z Zatoką Braniewo. Obecnie zespół trenuje w hali, siłowni oraz w terenie. W dniach 29.01 — 5.02 przebywać będzie na zgrupowaniu dochodzeniowym. W planach trenera Przybyły jest jeszcze do rozegrania sześć spotkań kontrolnych między innymi z Powiślem Dzierzgoń, Jeziorakiem Iława, Neptunem Pruszcz Gd oraz Gromem Nowy Staw, Żuławami Nowy Dwór Gd i Barkasem Tolkmicko.