Futsal: Olimpia Elbląg wygrała z Jurandem Barciany i wywalczyła sobie II ligę

2023-01-23 12:34:08(ost. akt: 2023-01-23 12:39:36)
Olimpia, wygrywając z Jurandem wywalczyła sobie II ligę.

W minioną niedzielę w Elblągu odbył się mecz Olimpii z Jurandem Barciany. Po pierwszym spotkaniu remisowym 5:5 w rewanżu lepsi okazali się gospodarze. Podopieczni trenera Andrzeja Biangi wygrali 11:6 i to oni jesienią zagrają w II lidze.
• Olimpia Elbląg — Jurand Barciany 11:6 (4:3)

0:1 — Wołowik (1), 0:2 — Radzikowski (3), 1:2 — Gorzycki (8), 2:2 — Famulak (9), 3:2 — Panek (10), 4:2 — Famulak (15), 4:3 — Wołowik (18), 5:3 — Famulak (22), 6:3 — Ruciński (24), 6:4 — Grzechuła (24), 6:5 — Radziwoniuk (30), 7:5 — Famulak (31), 8:5, 9:5 — Gorzycki (34,35), 10:5 — Dziurdzia (38), 11:5 — Szantyr (39), 11:6 — Grzechuła (40)

OLIMPIA: Tylec — Famulak, Filipczyk, Szantyr, Gorzycki. Grali jeszcze: Wysocki, Tobojka, Leszczyński, Stróżewski, Tutaj, Żebrowski, Panek, Rudziński, Dziurdzia

Gospodarze przystępowali do meczu w roli faworyta i nie zawiedli, tym bardziej że grali przed swoimi kibicami, a także w pełnowymiarowej hali do takich spotkań.

Podopieczni trenera Andrzeja Biangi tym razem wystąpili bez kontuzjowanych: Jana Piróga (w pierwszym meczu zdobył 3 bramki), Filipa Kasprzykowskiego i Filipa Sznajdera. Zastąpili ich i to z dużym powodzeniem Kacper Filipczyk i Maciej Famulak. Ten ostatni miał swój znaczny udział w awansie, zdobywając dla swojego zespołu cztery bramki.

Spotkanie zaczęło się po myśli gości, którzy po trzech minutach gry wygrywali 2:0. Nieprzerażeni takim obrotem sprawy "olimpijczycy" grali swoją piłkę. Przeprowadzali składniejsze i lepsze technicznie akcje, zmuszając rywala do defensywy. To przyniosło dobre w skutkach efekty. Elblążanie nie tylko odrobili straty, ale po kwadransie gry, po uderzeniu Famulaka, wyszli na prowadzenie 4:2. Jurand grał jednak ambitnie i przed przerwą Michał Wołowik strzelił kontaktowego gola.

Po przerwie nadal przeważali elblążanie i po dwóch golach z rzędu Famulaka oraz Tadeusza Rudzińskiego wygrywali już 6:3 i byli coraz bliżej awansu. Jednak Jurand nie chciał spasować i walczył o jak najlepszy rezultat.

W 30 min goście, po bramkach Kamila Grzechuły i Tadeusza Radziwoniuka, doprowadzili do wyniku 5:6. Olimpia jednak szybko odpowiedziała kolejnymi bramkami. Zdobyła pięć goli z rzędu i to był już prawdziwy cios dla przyjezdnych.

W 39 min elblążanie wygrywali 11:5 i w tym momencie świętowali pierwszy swój historyczny awans do II ligi futsalowej. Wynik spotkania ustalił Grzechuła na 35 sekund przed zakończeniem pojedynku.

Rozgrywki II-ligowe toczą się w czterech grupach makroregionalnych. Olimpia jesienią grać będzie w grupie pierwszej, w której występować będą zespoły z województw: mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Obecnie w tej lidze grają: Wenecja Pułtusk, Footboll Club Zgierz, AZS AWF Warszawa, Nowe Technologie Różyca, AZS SGGW Warszawa, Getla Active Zduńska Wola, Constract II Lubawa