Ostre strzelanie Concordii. Drużyna z Elbląga pokonała Żuławy Nowy Dwór Gdański aż 10:0

2023-01-25 12:37:24(ost. akt: 2023-01-25 12:43:38)

Autor zdjęcia: Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

Trzeci tydzień przygotowań do rundy wiosennej piłkarze Concordii Elbląg rozpoczęli od poniedziałkowego meczu kontrolnego. W drugim spotkaniu w 2023 roku pokonali grający w klasie okręgowej (pomorskiej) Żuławy Nowy Dwór Gdański aż 10:0.
• Concordia Elbląg — Żuławy Nowy Dwór Gd 10:0 (7:0)
1:0— Jastrzębski (3), 2:0 — Augusto (20),3:0 — Szmydt (23), 4:0 — Drewek (26), 5:0 — Jastrzębski (28), 6:0 — Augusto (33), 7:0, 8:0 — Jońca (38,54), 9:0 — Nestorowicz (77), 10:0 — Pelc (89)

CONCORDIA: Woźniak — Jońca, Szawara, Ponurko, Bukacki, Drewek, Szmydt, Jarzębski, Belim, Kopka, Augusto. Grali jeszcze: Kottlenga, Kaczorowski, Pelc, Nestorowicz, Błaszczyk, Rękawek, Roguski, Zielecki, Górniak.

Sparing z grającym w klasie okręgowej Żuławami Nowy Dwór Gd. odbył się nietypowo, bo w miniony poniedziałek. Sztab szkoleniowy Concordii musiał szybko znaleźć rywala w zastępstwie nierozegranego meczu w sobotę z Gedanią Gdańsk (ze względu na obfite opady śnieżne).

W poniedziałkowej grze trener Adrian Żurański przyglądał się kilku testowanym zawodnikom. W elbląskim zespole sprawdzani byli: 21-letni Mateusz Jońca (Stomil Olsztyn), 22-letni obrońca Jędrzej Ponurko (Bałtyk Koszalin, ostatnio grający w Zniczu Biała Piska), 20-letni pomocnik Diego Belim (Arka II Gdynia), Oskar Kottlenga (Olimpia II Elbląg), 19-letni pomocnik Igor Górniak (RKS Radomsko), 19-letni Kacper Roguski (Polonia Warszawa) i 18-letni Mateusz Zielecki (Olimpia Grudziądz, ostatnio wypożyczony do Unii Janikowo).

Mecz z Żuławami był jednostronnym widowiskiem, w którym Concordia miała okazję przećwiczyć różne warianty gry. Elblążanie szybko, bo już w trzeciej minucie gry, otworzyli wynik. Po tej bramce poszli za ciosem i po pół godziny walki, wygrywali już 5:0. Jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole i po trzech kwadransach wygrywali różnicą siedmiu goli.

Po przerwie w zespole elbląskim nastąpiło kilka roszad w składzie, a szansę gry dostali młodzieżowcy, którzy dorzucili jeszcze trzy gole. Ostatecznie sparing zakończył się dwucyfrowym wynikiem dla elblążan 10:0.

W tę sobotę o godz.11, w trzecim spotkaniu kontrolnym, Concordia zagra na wyjeździe z KP Starogard Gd, który po rundzie jesiennej w grupie Ii w III lidze zajmuje wysokie szóste miejsce w tabeli i do lidera Pogoni II Szczecin traci siedem punktów. Drużynę z Kociewia prowadzi trener Łukasz Kowalski. Ze znanych zawodników w klubie tym grają: bramkarz Hieronim Zoch (Wigry Suwałki) Rafał Remisz (Stomil Olsztyn), Piotr Stępień (Ruch Chorzów).