SPRINTEM: Najważniejsze sportowe informacje z Elbląga i okolic

2023-02-02 17:44:13(ost. akt: 2023-02-02 15:46:30)
W Drzonkowie odbył się V Grand Prix Polski Weteranów. Doskonale zaprezentował się tam elblążanin Ryszard Grzelak

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

• TENIS STOŁOWY
GRZELAK WYGRYWA W DRZONKOWIE

W Drzonkowie (woj. Lubuskie) odbył się V Grand Prix Polski Weteranów. Na starcie tej imprezy stanęło 240 zawodniczek i zawodników w dwunastu kategoriach wiekowych. Doskonale zaprezentował się elblążanin Ryszard Grzelak, który w kategorii wiekowej 50-59 lat nie miał sobie równych i stanął na najwyższym podium. Ta kategoria wiekowa zgromadziła największą ilość 74 zawodników, którzy w fazie wstępnej grali w 18 grupach po czterech zawodników, z których po dwóch zawodników kwalifikowało się do fazy pucharowej. W fazie grupowej Grzelak pokonał Adama Kleczkowskiego (Lublin) 3:0, Michała Grzybowskiego (Masłońsk) 3:0 oraz, po zażartej walce, pokonał Piotra Kowalczyka (Nawajów Łużycki) 3:2. Po fazie grupowej przyszła faza pucharowa. Tutaj Grzelak musiał stoczyć pięć zwycięskich spotkań, żeby stanąć na najwyższym podium. W drodze do pierwszego miejsca pokonał kolejno: Romana Piechnika (Lublin) 3:0, Dariusza Szmaglińskiego (Kołobrzeg) 3:0, w ćwierćfinale Krzysztofa Piotrowskiego (Toruń) 3:2, w półfinale Wojciecha Potrykusa (Lębork) 3:0. W finale doszło do rewanżu Kowalczyka z Grzelakiem za pojedynek w grupie i tym razem znów okazał się lepszy elblążanin.

• BOKS
ODLEGŁE MIEJSCA ELBLĄSKICH KLUBÓW

Wydział Sportowy Polskiego Związku Bokserskiego ogłosił wyniki rankingu klubowego za 2022 rok we współzawodnictwie sportowym, w którym sklasyfikowano 212 klubów. Wśród tej liczby są też kluby z naszego regionu. MOS Zatoka Braniewo z dorobkiem 142 pkt uplasował się na 43. miejscu. KSW Tygrys Elbląg zajął 56. miejsce —101 pkt, a UKS Kontra Elbląg zajęła 145. miejsce — 25 pkt. Najlepszą drużyną w kraju okazał się Skorpion Szczecin przed Pomorzaninem Toruń i KKB RUSHH Kielce.

KRUK WYSTARTUJE W DEBRECZYNIE
Pasłęczanka Sandra Kruk (obecnie niezrzeszona) przebywała w dniach 20-31 stycznia z reprezentacją Polski na zgrupowaniu w Asyżu (Włochy). Polki pod okiem trenera Tomasza Dylaka miały możność sparowania z przebywającymi tam na zgrupowaniu zawodniczkami z Finlandii, Anglii, Walii i Włoch. Teraz, bo już 6 lutego, w Debreczynie (Węgry), rozpoczyna się międzynarodowy turniej pięściarski kobiet. Wystartuje tam 12-osobowa reprezentacja Polski. W kadrze jest też Sandra Kruk, która wystąpi w wadze 57 kg.

• PIŁKA RĘCZNA
AWANS TRUSO do 1/8 finału MPJuniorek
W czterech miastach: Szczecinie, Gliwicach, Legnicy oraz Elblągu, w dniach 10-12 lutego rozegrane zostaną ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorek. W turnieju elbląskim zagra także MKS Truso Elbląg. Mistrz województwa warmińsko-mazurskiego przed wejściem do 16 najlepszych drużyn w kraju, musiał przebrnąć przez turniej strefowy, który odbył się w Lublinie. Tam podopieczne trenerki Marty Czapli pokonały: MKS Lublin 27:24 (12:15), KPR Kobierzyce 26:23 (11:10) i zajęły pierwsze miejsce. W meczu o drugą lokatę MKS Lublin przegrał z KPR Kobierzyce 25:28 (13:10) i to KPR awansowało do dalszych gier. W elbląskim turnieju w walce o półfinał rywalkami Truso będą: AZS AWF Warszawa, Szczypiorniak Gdańsk oraz Zgoda Ruda Śląska. Z tym ostatnim zespołem gospodynie zagrają już 10.02 (piątek) o godz. 18. Do półfinału awans wywalczą dwa pierwsze zespoły. Mecze odbywać się będą w hali MOS przy ul. Kościuszki.

• KOSZYKÓWKA
MECZ NA SZCZYCIE W ELBLĄGU

W niedzielę w sali SP Nr 11 przy ul. Korczaka o godz. 12.15. lider tabeli III ligi Basketball Elbląg w walce o mistrzowskie punkty podejmować będzie trzeci zespół w tabeli Trójeczkę Olsztyn. Drużyna olsztyńska jest jedynym jak do tej pory klubem, który wygrał z Basketballem, zwyciężając u siebie w I rundzie 82:77. — Do tego spotkania podchodzimy tak jak do każdego innego, bez specjalnego napinania się — stwierdza Arkadiusz Majewski, trener elblążan. — Wiemy, jak mamy grać i wiemy, co nasz rywal gra. Wszystko zrobimy, by ten mecz wygrać i tym samym dać satysfakcję kibicom, którzy zapewne znów zapełnią halę. Zagramy w najsilniejszym składzie, na czele z Przemysławem Zamojskim.
Pozostałe mecze 9. kolejki: MTS Basket Kwidzyn — Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk, Kolejarz Chojnice — AZS UW-M Olsztyn, Orka Iława — Wilki Ełk.