Siatkarki Energa Truso z awansem. Teraz czeka je kolejny turniej [ZDJĘCIA]

2023-02-07 13:38:07(ost. akt: 2023-02-09 11:36:56)
W Elblągu w dniach 3-5 lutego rozegrany został finałowy turniej juniorek o mistrzowski tytuł Warmii i Mazur. Startująca w tych zawodach Energa Truso Elbląg wywalczyła tytuł wicemistrzowski.
W tegorocznych rozgrywkach finałowych, których organizatorem był elbląski Energa MKS Truso, do decydującej batalii przystąpiły cztery zespoły.

Chemik SMS Olsztyn I, Chemik SMS Olsztyn II, UMKS Mikro Ełk oraz gospodynie turnieju.

Przed turniejem zdecydowanym faworytem był pierwszy zespół olsztyński, który na co dzień występuje w II lidze na szczeblu centralnym. Do drugiego miejsca i zarazem wywalczenia tytułu wicemistrzowskiego była drużyna elbląska prowadzona przez Wojciecha Samulewskiego oraz drugi zespół olsztyński.

Wszystko miało się rozstrzygnąć w 3-dniowej batalii rozgrywek. W pierwszym dniu zawodów Energa Truso bez problemu pokonało UMKS Mikro Ełk 3:0 (25:19, 25:20, 25:19). Ten mecz miał jednego zdecydowanego faworyta, a była nim drużyna gospodyń, która swojego rywala przewyższała pod każdym względem, i nic też dziwnego, że wygrała ten pojedynek gładko, bez straty seta.

W sobotę rolę się zmieniły. Tym razem Chemik SMS I Olsztyn udzielił surowej lekcji elblążankom. Zwyciężył 3:0 (25:22, 25:14, 25:19), nie będąc w żadnym secie w stanie zagrożenia.

W niedzielę w ostatnim spotkaniu turnieju zagrały z sobą Chemik SMS II – Energa Truso. Mecz ten miał zadecydować o tytule wicemistrzowskim i urastał do jednego z najciekawszych i takim też był.

Pojedynek rozpoczął się po myśli elblążanek, które prowadziły już 2:0 (25:20, 25:17). Zespół gości podjął jednak walkę i doprowadził do remisu 2:2 (25:16, 29:27) w setach. O wszystkim zadecydować miał tie-break.

Tutaj podopieczne trenera Samulewskiego, stanęły na wysokości zadania, wygrały piąty set 15:13, całe spotkanie 3:2. Po zakończonym pojedynku odtańczyły taniec radości.

Teraz gospodynie czeka kolejny turniej. Przygotowywać się będą do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorek.

• Pozostałe wyniki: Chemik SMS I — Chemik SMS II 3:2, Chemik SMS II — Mikro 3:2, Mikro — Chemik SMS I 0:3.