PGNiG Superliga Kobiet. Start Elbląg kontra Młyny Stoisław Koszalin. Elblążanki bogatsze o trzy punkty

2023-02-12 10:56:16(ost. akt: 2023-07-03 21:01:11)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Elblążanki wygrały wyjazdowy mecz o mistrzowskie punkty, ze swoim odwiecznym rywalem Młynami Stoisław Koszalin. Dzięki tej wygranej nadal są w grze o awans do grupy mistrzowskiej.
• Młyny Stoisław Koszalin — Start Elbląg 25:28 (8:15)
START: Ciąćka, Żarnoch — Weber 10, Dworniczuk 6, Stapurewicz 5, Głębocka 3, Tarczyluk 2, Costa 1, Szczepanik 1, Wołoszyk, Gęga, Kneźiević, Owczarek, Kostuch, kary: 6 min

Najwięcej bramek dla gospodyń zdobyły: Lipok 9, Choromańska 5, Kubisova, Zaleśny po 3, kary 6 min

Dla każdego z tych zespołów był to mecz z cyklu za "sześć" punktów. Tylko zwycięzca pozostawał w grze o grupę mistrzowską, dlatego też na obu zespołach ciążyła duża presja. W pierwszych minutach meczu dużo było błędów z obu stron. Zespoły toczyły zacięty i wyrównany bój.i tego można było się spodziewać. Na tablicy wyników przeważnie widniał remis lub Start prowadził jedną bramką. Dopiero w 12 minucie podopiecznym trenera Romana Monta udało się odskoczyć na dwa gole (5:3). Elblążanki mogły tę przewagę powiększyć, ale za chwilę Iga Dworniczuk, nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarką koszalińską Natalią Filończuk. Nie zrażone taką sytuacją, zawodniczki Startu prowadziły grę i w 21 min wygrywały już 8:4. Koszalinianki nie mogły znaleźć sposobu na obronę zespołu przyjezdnego.

Niezawodną też była bramkarka Małgorzata Ciąćka, która obroniła pięć rzutów karnych, w tym aż cztery w pierwszej połowie. W 26 min elblążanki prowadziły już 13:6, by tę pierwszą odsłonę spotkania zakończyć 7-bramkową przewagą. Po przerwie w 32 minucie Start wygrywał 17:9. Miejscowe goniły wynik i w 39 min po golu Aleksandry Zaleśny przegrywały 14:19. Odpowiedź elblążanek była błyskawiczna. Po strzałach Weroniki Weber i Dworniczuk na tablicy wyników pokazał się rezultat 21:14. Przez ostatni kwadrans zespoły toczyły wyrównany pojedynek. Jednak wypracowana przewaga Startu, okazała się zbyt duża dla zespołu z Koszalina do odrobienia. Kolejny mecz Start zagra w środę w Markach k\Warszawy z Galiczanką Lwów.

• Pozostałe wyniki 16.kolejki: Ruch Chorzów — Zagłębie Lubin 25:44 (13:24), Galiczanka Lwów — Eurobud JKS Jarosław 23:23, karne 1:3, 9:15), FunFloor Lublin — Urbis Gniezno, KPR Kobierzyce — Piotrcovia Piotrków Tryb (15.02). W meczu awansem z 18. kolejki FunFloor — Piotrcovia 29:23 (17:10)