Po porażce z lubliniankami Start Elbląg zagra w grupie spadkowej [ZDJĘCIA]

2023-02-20 10:58:16(ost. akt: 2023-02-20 11:10:51)
W przedostatniej kolejce spotkań w rundzie zasadniczej Start Elbląg przegrał u siebie z wicemistrzem Polski, Fun Floorem Lublin, 28:32. Elblążanki trzecią część sezonu zagrają w strefie spadkowej.
• Start Elbląg — MKS Fun Floor Lublin 28:32 (14:18)

START: Ciąćka, Hypka — Dworniczuk 4, Gęga 4, Owczarek, Szczepanik 7, Stefańska, Wołoszyk 1, Kneźiević 2, Kostuch, Weber 2, Stapurewicz 7, Tatarczuk 1, kary: 0 min

Najwięcej dla MKS: Płomińska 6, Pietras 5, Noga i Masna po 4, kary: 4 min

Lublinianki od początku spotkania kontrolowały grę, prowadziły od pierwszych minut i tego prowadzenia nie oddały już do końca. Już w 2 min po golach Oktawii Płomińskiej i Dominiki Więckowskiej prowadziły 2:0. Za chwilę kontaktowego gola zdobyła Iga Dworniczuk.

W kolejnych minutach zaczęła rosnąć przewaga zespołu gości, który w 8 min wygrywał 7:3. Ambitnie grające elblążanki, po kwadransie przegrywały 7:9. Dzięki dobrej grze w bramce Aleksandry Hypki, przyjezdne w 20 min nadal prowadziły różnicą dwóch goli 11:9.

Grający dokładniej i szybciej zespół Fun Floor w 24 min odskoczył na pięć bramek (15:10). Po pierwszej połowie meczu podopieczne trenera Dropka na przerwę do szatni schodziły z rezultatem 18:14.

Co ciekawe, żaden zespół w pierwszej odsłonie spotkania nie zaliczył 2-minutowej kary, a sędziowie nie podyktowali też żadnego rzutu karnego.

Po przerwie lublinianki kontrolowały grę, ale elblążanki grały jak równy z równym i na kwadrans przed końcem przegrywały 19:24. Jednak w ciągu kolejnych pięciu minutach 22-krotne mistrzynie kraju powiększyły przewagę do dziesięciu goli (29:19).

Start jednak walczył do końca. Po dwóch ładnych golach Pauliny Stapurewicz odrobił trochę strat. Wówczas na tablicy wyników pokazał się rezultat 27:32. Wynik spotkania ustaliła Marta Gęga po rzucie przez całe boisko do pustej bramki, kiedy to zespół gości grał w osłabieniu.

Kolejny mecz ligowy, ostatni już w rundzie zasadniczej, Start rozegra w niedzielę na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Wcześniej, bo już w tę środę podopieczne trenera Romana Monta zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski na Górnym Śląsku z MTS Żory.

• Pozostałe wyniki 17. kolejki: Galiczanka Lwów — Ruch Chorzów 23:3, Piotrcovia Piotrków Tryb — Młyny Stoisław Koszalin 29:26, MKS Urbis Gniezno — Zagłębie Lubin 22:41. Eurobud JKS Jarosław — KPR Kobierzyce (przełożony 21.02).