Start Elbląg doznał dotkliwej porażki, przegrywając z liderem tabeli Zagłębiem Lubin

2023-02-27 11:17:43(ost. akt: 2023-02-27 11:41:58)
Zagłębie nie odpuszczało i wygrało ostatecznie 35:21. Było to już osiemnaste zwycięstwo z rzędu zespołu z Dolnego Śląska w rundzie zasadniczej.

Autor zdjęcia: PGNiG Superliga Kobiet

W ostatniej 18. kolejce w rundzie zasadniczej Start Elbląg doznał dotkliwej porażki na wyjeździe, przegrywając z liderem tabeli Zagłębiem Lubin 21:35. Rywal elblążanek pierwszą część sezonu zakończył bez straty punktu.
• Zagłębie Lubin — Start Elbląg 35:21 (18:11)

START: Ciąćka, Hypka — Dworniczuk 5, Gęga 2, Owczarek, Szczepanik 4, Wołoszyk, Kneźiević 1, Weber 2, Staourewicz 5, Tarczyluj 1, Kostuch 1.
Najwięcej dla Zagłębia: Górna 9, Kochaniak - Sala, Meteli, Golińska po 4.

Ostatni mecz rundy zasadniczej lider tabeli rozpoczął od mocnego uderzenia, bo już w 9 min wygrywał 6:3, a połowę z tych bramek zdobyła Adrianna Górna. Po stronie elblążanek wyróżniała się Nikola Szczepanik i to dzięki jej dwóm bramkom Start dotrzymywał kroku mistrzyniom Polski i wówczas na tablicy wyników pokazał się rezultat 6:5.

Nie trwało to jednak długo, gdyż "Miedziowe" zaczęły budować swoją przewagę, a jedną z bramek zdobyła bramkarka Monika Maliczkiewicz. Od stanu 6:5 trafiły pięciokrotnie i na tym się emocje skończyły. Podopieczne trenerki Bożeny Karkut, rzucały bramka za bramkę i do przerwy prowadziły różnicą siedmiu goli 18:11.

W drugiej odsłonie spotkania lubinianki grały swoją piłkę, szybkim urozmaiconym atakiem i bez przerwy dziurawiły siatkę bramki Startu. W 42 min prowadziły już 25:15. Podopieczne trenera Romana Monta chwilami były bezradne. Grały bez przekonania, raziły brakiem skuteczności, a defensywa wyglądała jak ser szwajcarski.

Teraz ze względu na zgrupowanie kadry narodowej druga faza rozgrywek rozpocznie się 11 marca. Wkrótce poznamy terminarz spotkań dla grupy mistrzowskiej, jak i spadkowej. W tej ostatniej grać będzie Start Elbląg.

Pozostałe wyniki 18. kolejki spotkań: Ruch Chorzów — MKS Urbis Gniezno 32:34 (15:17), Fun Floor Lublin — Piotrcovia Piotrków Tryb 29:23 (17:10), Młyny Stoisław Koszalin — Eurobud JKS Jarosław 22:22 (karne 1:4), KPR Kobierzyce — Galiczanka Lwów 23:23 (karne 4:5).