SPRINTEM: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga

2023-06-14 11:58:34(ost. akt: 2023-06-14 12:05:14)
Vitoria Macedo, rozgrywająca, w zbliżającym się sezonie zagra w Starcie Elbląg

Autor zdjęcia: Start Elbląg

• PIŁKA RĘCZNA

BRAZYLIJSKI ZACIĄG STARTU
Do EKS Start Elbląg dołącza kolejna zawodniczka z Brazylii. Z zespołem prowadzonym przez trenera Romana Monta związała się doświadczona rozgrywająca Victoria Macedo, która ostatnio reprezentowała barwy brązowego medalisty mistrzostw Polski KPR Kobierzyce. Wcześniej zawodniczka ta reprezentowała barwy Vistalu Gdynia, Rocas Gran Canario (Hiszpania), a także Piotrcovię Piotrków Tryb.
Start Elbląg w składzie na sezon 2023/2024 w PGNiG Superlidze Kobiet ma już trzy Brazylijki. W ostatnim czasie umowę z elbląskim klubem podpisała także Moniky Bancilon (Eurobud JKS Jarosław), a Juliane Coxta, która leczy obecnie kontuzję, ma ważny kontrakt.
Karuzela transferowa PGNiG Superligi Kobiet powoli rozkręca się na dobre. Od nowego sezonu w elbląskim klubie zobaczymy jeszcze nowo pozyskane: bramkarkę Ravenę Radojcić (AS Cannes - Francja) oraz Paulinę Kuźmińską (KPR Pogoń Szczecin). Natomiast z klubu odeszły: Marta Gęga (Ruch Chorzów), Aleksandra Hypka, Nikola Szczepanik (Urbis Gniezno), Nikolina Kneźević (wyjazd do Czarnogóry), Wiktoria Kostuch (szuka klubu).

• JUDO

SUKCESY REPREZENTANTÓW TRUSO
W Gdyni odbyły się międzynarodowe zawody Pucharu Polski "Judo Baltic Cup" w trzech kategoriach wiekowych U-15, U-18, U-21. W rywalizacji wzięło udział 940 zawodniczek i zawodników ze 147 klubów z Polski, Czech, Danii, Szwecji, Gruzji, Ukrainy. Na miejscach medalowych nie zabrakło reprezentantów MKS Truso Elbląg. Najlepiej spisała się Aleksandra Kocięba, która w wadze +70 kg w U-18 wywalczyła złoty medal, pokonując swoje wszystkie rywalki przed czasem. Na podium stanęli także Zuzanna Młocicka +70 kg, U-18, oraz Mukhtar Alvaqedi w wadze 60 kg U-21, którzy wywalczyli trzecie miejsca.

• SIATKÓWKA PLAŻOWA

ZAGRAJĄ W PÓŁFINALE MP JUNIOREK
W Kajkowie k\Ostródy odbyły się mistrzostwa woj.warmińsko-mazurskiego w siatkówce plażowej juniorek. W mistrzowskich zmaganiach udział wzięło 14 duetów. Zawody odbywały się systemem brazylijskim do dwóch porażek. Doskonale w tym turnieju spisały się zawodniczki MKS Truso Elbląg. Podopieczne trenera Wojciecha Samulewskiego wywalczyły dwa medale. Na najwyższym podium stanęła para Julia Łukaczyk-Jarosława Biankina. Natomiast duet Weronika Dąbrowska i Oliwia Jaroszewicz zajęły trzecie miejsce. Obie elbląskie drużyny zakwalifikowały się do półfinału MP juniorek, które rozegrane zostaną w dniach 24-26 czerwca. Miejsce jeszcze nie jest znane.

• PIŁKA NOŻNA

OLIMPIA Z LICENCJĄ NA II LIGĘ
Po analizie wniosku wraz z załącznikami Komisja d/s Licencji Klubowych PZPN postanowiła przyznać Olimpii Elbląg licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym.

• TENIS STOŁOWY

RYWAL MLEXERA W I LIDZE
Pingpongiści Mlexera Elbląg w II lidze w grupie mazowiecko-warmińsko-mazurskiej w decydującym meczu o mistrzowski tytuł przegrali z KTS Nowy Dwór Maz. Dzięki tej wygranej zespół z Mazowsza zagrał w barażach o I ligę. W dwumeczu spotkał się z mistrzem II ligi grupy podlasko-lubelskiej UKS Ósemką Białystok. W pierwszym meczu zremisował u siebie 5:5, w rewanżu wygrał aż 9:1 i to KTS od przyszłego sezonu zagra na zapleczu ekstraklasy.