Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Nie jesteś sam! Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
2023-06-18 12:56:17(ost. akt: 2023-07-02 05:52:48)
Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?
Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Czekają na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.
Niewątpliwie dzieci i młodzież to grupa społeczna wymagająca szczególnej troski dorosłych – rodziców, opiekunów, nauczycieli, instytucji państwowych, samorządowych i organizacji społecznych. Wydarzenia z kilku ostatnich lat, w tym głównie pandemia i związana z tym izolacja społeczna oraz trwająca wojna w Ukrainie, to okoliczności mające wpływ na funkcjonowanie młodych ludzi praktycznie we wszystkich sferach naszego życia.
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12 jest ważną formą pomocy w niejednokrotnie trudnej sytuacji emocjonalnej najmłodszych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Jest on DARMOWY i CAŁODOBOWY. Pod wskazanym numerem telefonu zarówno dzieci, jak i ich rodzice czy opiekunowie mogą w każdej chwili uzyskać profesjonalne wsparcie psychologiczne i prawne. W zespole Telefonu Zaufania dyżurują eksperci – psycholodzy, pedagodzy, terapeuci oraz prawnicy.
Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.
KPP Braniewo
KPP Braniewo
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez