FORBET IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ. Rezerwy Olimpii zakończyły sezon porażką

2023-06-19 15:23:25(ost. akt: 2023-07-02 05:50:50)

W ostatnim meczu w tym sezonie piłkarze Olimpii II Elbląg przegrali na wyjeździe z Motorem Lubawa 0:3 i ostatecznie rozgrywki zakończyli na dziesiątym miejscu w tabeli.
• Motor Lubawa — Olimpia II Elbląg 3:0 (2:0)

1:0 — Kapusta (1), 2:0 — Fafiński (8), 3:0 — Nawrocki (90)

OLIMPIA II: Fidurski (87 Wysocki) — Kasprzykowski, Łąpieś (80 Groszyk), Berdyczko, Leszczyński (70 Przystupa), Panek, Skowroński (70 Winiarczyk), Dziurdzia (80 Kulikowski), Szopiński (60 Czapliński), Szantyr, Tutaj.

Mając zapewniony byt na zapleczu III ligi, elbląska drużyna od kilku już kolejek grała w bardzo młodzieżowym składzie. Nie inaczej było w ostatniej kolejce z Motorem Lubawa. Trener Karol Przybyła znów desygnował do gry kilku zawodników z akademii piłkarskiej. W gronie seniorów swój debiut zaliczyli: Aron Wysocki, Wojciech Groszyk, Adrian Czapliński, Maciej Kulikowski i Igor Włodarczyk (wszyscy z rocznika 2006). Brak ogrania w tej lidze, jak też doświadczenia wykorzystał Motor, który swoimi atakami na początku spotkania zaskoczył defensywę elblążan i już po niespełna 10 minutach gry prowadził 2:0. Zanosiło się na wysoką porażkę gości, ale elblążanie przetrzymali napór i z minuty na minutę, grając coraz lepiej, grali jak równy z równym. Po przerwie Olimpia dążyła do zdobycia gola, ale ich zapędy kończyły się przed polem karnym rywala. To, czego nie potrafili zrobić goście, uczynili miejscowi. W 90 minucie Kacper Nawrocki zdobył trzeciego gola dla swojego zespołu i tym samym ustalił wynik spotkania. Teraz drużyna Olimpii przebywać będzie na urlopach. Dopiero w połowie lipca wróci do treningów. Wcześniej piłkarze będą trenować indywidualnie. W ramach przygotowań do sezonu podopieczni trenera Przybyły rozegrają pięć spotkań kontrolnych. Przed ostatnią kolejką spotkań wiadomo było tylko, że GKS Wikielec awansował do III ligi, a do klasy okręgowej spadł Huragan Morąg.

Po spadku Concordii Elbląg z III ligi IV ligę upuszczają także Pisa Barczewo oraz Olimpia Olsztynek. Drużyny z miejsc 12=13 w barażach będą bronić czwartoligowego bytu. Motor Lubawa zagra z Zatoką Braniewo, a Polonia Iłowo zmierzy się z Victorią Bartoszyce. Spotkania te rozegrane zostaną 24 i 28 czerwca.

Pozostałe wyniki 30 kolejki spotkań:
• Polonia Iłowo — Olimpia Olsztynek 0:1 (0:0)
0:1 — Zdrada (74)
• Mamry Giżycko — Pisa Barczewo 4:1 (3:0)
1:0, 2:0, 3:0 — Draźba (9,29,39), 3:1 — Nakamura (54), 4:1 — Dymiński (59)
• GKS Wikielec — Jeziorak Iława 2:1 (1:0)
1:0 — Kujawa (17), 1:1 — Bartkowski (65), 2:1 — Kłosowski (65 samob)
• Rominta Gołdap — Huragan Morąg 3:2 (1:1)
1:0 — Radzikowski (12), 1:1 — Zaleski (17), 2:1 — Radzikowski (46), 3:1 — Dymiszuk (72), 3:2 — Piasecki (82)
• Znicz Biała Piska — Mrągowia Mrągowo 1:2 (1:2)
1:0 — Pietkiewicz (7), 1:1 — Bojarowski (33), 1:2 — Rybkiewicz (30)
• Tęcza Biskupiec — DKS Dobre Miasto 4:2 (1:1)
0:1 — Bendyk (13), 1:1 — Strzelec (25), 2:1 — Burzyński (50), 2:2 — Chojnowski (59), 3:2 — Strzelec (69), 4:2 — Kuminiarczyk (71)
• Polonia Lidzbark Warmiński — Granica Kętrzyn 5:2 (2:1)
0:1 — Policha (12), 1:1 — Sobolewski (16), 2:1, 3:1 — Oleszko (34,52), 4:1 — Karłowicz (78), 4:2 — Spirydon (79), 5:2 — Sobolewski (85)