W trzecim sparingu pierwsze zwycięstwo. Olimpia Elbląg wygrała mecz z Mławianką Mława

2023-07-09 12:06:23(ost. akt: 2023-07-09 12:12:23)

Autor zdjęcia: Lukee Sky/Olimpia Elbląg

PIŁKA NOŻNA: W trzecim meczu kontrolnym formę II-ligowej Olimpii Elbląg sprawdziła występująca w III lidze Mławianka Mława. Lepsi byli elblążanie, którzy wygrali 2:0.
• Mławianka Mława — Olimpia Elbląg 0:2 (0:0,0:1,0:1)
0:1 — Żak (57), 0:2 — Łabecki (105)
OLIMPIA: Łęgowski — Sarnowski, Kuczałek, Stefaniak, Bartoś, Spychała, Jóźwicki, Jacenko, Sienkiewicz, Gabrych, Żak, grali jeszcze: Witan — Łaszak, Wierzba, Łabecki, Famulak, Danowski, Jakubczyk oraz 3 testowanych zawodników.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami elblążanie w minioną sobotę mieli rozegrać mecz kontrolny na wyjeździe w Gdańsku z tamtejszą I-ligową Lechią na stadionie przy ul. Traugutta. Dzień wcześniej włodarze gdańskiego klubu powiadomili, że sobotni mecz jednak nie dojdzie do skutku, gdyż nie mają wystarczającej ilości piłkarzy do rozegrania tego spotkania.

W efekcie gdańskiego "bałaganu" Olimpia w ostatniej chwili znalazła sparingpartnera. Zagrała na wyjeździe z trzecioligowcem grupy 1, Mławianką Mława, którego trenerem jest Piotr Rzepka.

Podobnie jak w ostatnim spotkaniu z GKS Wikielec (0:2), tak i ten pojedynek rozegrany został w trzech tercjach 3x35 min.

Był to wyrównany pojedynek z optyczną przewagą elblążan. W pierwszej tercji każda ze stron mogła otworzyć wynik, ale brakowało skuteczności. W drugiej tercji poczynania ofensywne Olimpii zakończyły się jednak zdobyciem gola. Zamieszanie pod bramką Mławianki wykorzystał 28-letni Adam Żak, były piłkarz Garbarni Kraków, i umieścił piłkę w siatce. W tej tercji rezultat mogli podwyższyć Oleksandr Jacenko i Patryk Jakubczyk, ale im też zabrakło skuteczności.

Wynik spotkania, uderzeniem z pola karnego w ostatniej tercji, ustalił Konrad Łabecki i tym samym goście wygrali 2:0.

Kolejnymi sparingpartnerami Olimpii w ostatnim tygodniu przygotowań przed inauguracją rozgrywek będą: we wtorek Cartusia Kartuzy (III liga) oraz w sobotę I-ligowa Arka Gdynia. Oba mecze rozegrane zostaną w Elblągu.