SPRINTEM. Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga: Kajakarstwo,piłka ręczna, tenis stołowy, wrotkarstwo

2023-07-13 16:11:49(ost. akt: 2023-07-13 16:22:15)
Julia Gierszewska, podopieczna trenerki Beaty Kukowskiej, wywalczyła w Paryżu srebrny medal

Autor zdjęcia: UKS SZÓSTKA

• PIŁKA RĘCZNA
START Z LICENCJĄ NA SEZON 2023/2024

Komisarz Superligi Sp. z.o.o. Piotr Łebek, rozpatrzył wnioski o przydzielenie licencji dla klubów PGNiG Superligi Kobiet na sezon 2023/2024. Po analizie złożonych wniosków wszystkie dziesięć klubów otrzymało licencje, które spełniają wymogi, według kryteriów sportowych, prawnych i finansowo infrastrukturalnych. Licencje więc otrzymały: Start Elbląg, Galiczanka Lwów, KPR Kobierzyce, FunFloor Lublin, MKS Urbis Gniezno, Zagłębie Lubin, Młyny Stoisław Koszalin, Energa Szczypiorno Kalisz, Eurobud JKS Jarosław.

• TENIS STOŁOWY
II LIGA BEZ MLEXERA

W minionym sezonie bardzo dobrze w rozgrywkach ligowych spisywała się Hotel Kahlberg Mlexer Elbląg. W ostatnim pojedynku, decydującym o pierwszym miejscu w tabeli, elblążanie przegrali z KTS Świt Nowy Dwór Maz 3:7 i to drużyna z Mazowsza uczestniczyła w barażach o I ligę. Rywal elblążan, zrobił "swoje" i pokonując MKS "Ósemkę" Białystok, wywalczył upragniony awans. Po zakończeniu rozgrywek ligowych wszyscy elbląscy zawodnicy liczyli na sukces w sezonie 2023/2024. Niestety, pozostały już tylko marzenia. — W tym sezonie w meczach II-ligowych zabraknie Mlexera, a to dlatego, że wycofał się strategiczny sponsor, a w klubie brakuje środków finansowych, na grę w II lidze — informuje kapitan drużyny Ryszard Grzelak i dodaje: — Wszyscy zawodnicy grający w naszych barwach otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Sekcja dalej istnieje, ale trenuje w niej tylko młodzież, która znów wystartuje w III lidze wojewódzkiej i w turniejach rankingowych.

• WROTKARSTWO
ELBLĄŻANKA DRUGA NA MŚ JUNIOREK

W dniach 6-9 lipca w Paryżu odbyły się mistrzostwa Świata Federacji WIFSA juniorek w jeździe figurowej na rolkach. W zawodach rywalizowali reprezentacje: Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii Mołdawii, Ukrainy, Peru, Japonii, Kanady, Irlandii oraz Polski. Barwy naszego kraju reprezentowały cztery zawodniczki z UKS "Szóstka" Elbląg: Julia Gierszewska, Michalina Dębska, Amelia Barwińska i Zuzanna Ośka. Doskonale w mistrzowskich zmaganiach spisała się Julia Gierszewska. Podopieczna trenerki Beaty Kukowskiej wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata w klasie Elite Junior. Pod koniec sierpnia Gierszewska wystąpi na mistrzostwach Europy we Włoszech.

• KAJAKARSTWO
BEZ SUKCESÓW NA MMŚ WE WŁOSZECH

W miniony weekend w Auzonzo (Włochy) odbyły się mistrzostwa Świata juniorek i młodzieżowców w kajakach klasycznych i kanadyjkarzy. W mistrzowskich zmaganiach w reprezentacji naszego kraju startowało trzech reprezentantów z UKS Silvant Kajak Elbląg i jeden zawodnik z Korony Elbląg. Najbliższy miejsca na podium był kanadyjkarz Patryk Stasiełowicz (Korona), który w mikście z Amelią Marcinkowską wywalczył 4 miejsce na dystansie 5000 metrów. Pozostali reprezentanci: młodzieżowcy Przemysław Rojek, Igor Komorowski oraz juniorka Julia Kot (wszyscy Silvant), zajmowali odległe miejsca.

MEDALE MASTERSÓW W TAMPERE

Od prawie 15 lat IMGA organizuje European Masters Games — największy multisportowy festiwal European Masters (Europejskie Igrzyska Masters), w którym biorą udział tysiące sportowców reprezentujących ponad 20 dyscyplin sportowych. Wśród licznej reprezentacji Polski znaleźli się dwaj elbląscy kajakarze — ubiegłoroczni dwukrotni wicemistrzowie świata w konkurencjach k-2 200 m i 500 m — Ryszard Białkowski i Mirosław Kreczman. Największą satysfakcję z udziału w imprezie elblążanie mieli, startując w konkurencji K-2 men +55 na dystansie 5000 m, w której zajęli I miejsce, a w klasyfikacji open uplasowali się na wysokiej czwartej pozycji. Indywidualnie w konkurencji K-1 men +55 na dystansie 200 m Mirosław Kreczman zajął II miejsce, a duet M. Kreczman i R. Białkowski w konkurencjach K-2 men +55 na dystansach 200 m i 500 m uplasował się na III pozycjach. Bardzo dobrze wypadła osada K-4 men +55, która w składzie M. Kreczman, A. Adamiuk, R. Białkowski, T. Zrajkowski na dystansie 500 m ukończyła konkurencję na pierwszej pozycji, a na dystansie 200 m była II.