Rezerwy Olimpii Elbląg pokonały Polonię Lidzbark Warmiński

2023-08-08 10:30:10(ost. akt: 2023-08-08 10:38:36)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

PIŁKA NOŻNA: Rezerwy Olimpii Elbląg nowy sezon 2023/2024 otworzyły zwycięstwem. W niedzielę elblążanie pokonali u siebie jednego z kandydatów do mistrzowskiego tytułu, Polonię Lidzbark Warmiński 2:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Dominik Kozera.
• Olimpia II Elbląg — Polonia Lidzbark Warmiński 2:1 (2:1)
1:0, 2:0 — Kozera (10,20), 2:1 — Sobolewski (28 karny)

OLIMPIA II: Łęgowski — Łaszak, Szczudliński (46 Kasprzykowski), Sznajder, Jakubczyk (63 Czapliński), Jacenko (46 Tobojka), Saganowski (63 Żebrowski), Wierzba, Łąpieś, Tutaj (73 Ruciński), Kozera (63 Rychter).

Mecz rozpoczął się na zalanym wodą boisku, po ulewnym deszczu, jaki przeszedł nad stadionem przy ul. Skrzydlatej. Elblążanie do spotkania przystąpili w dość silnym składzie. W zespole trenera Karola Przybyły zagrało aż ośmiu piłkarzy z szerokiej kadry" drugoligowca", w tym pozyskany w ostatnich dniach Jakub Saganowski (Warta Poznań).

Mimo trudnych warunków boiskowych lepiej w mecz weszli elblążanie. Już w 10 min wynik spotkania otworzył Dominik Kozera, który po strzale z pola karnego zmusił do wyjęcia piłki z siatki byłego swojego kolegę z drużyny, a obecnie bramkarza Polonii, Jana Lechowida. W rewanżu strzelali goście, ale udaną interwencją popisał się Łukasz Łęgowski.

W 20 min gospodarze wygrywali już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Kozera. Kilka min później, po faulu w polu karnym przez Patryka Jakubczyka, arbiter wskazał na wapno i Cezary Sobolewski "jedenastkę" zamienił na gola.

Mimo obustronnych ataków wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Po przerwie każda z drużyn dążyła do zmiany wyniku. Bliżej tego celu była jednak Polonia. W 55 min miała drugi rzut karny. Tym razem z pojedynku Łęgowski - Sobolewski obronną ręką wyszedł golkiper Olimpii.

Goście nie dawali za wygraną i dalej dążyli do zdobycia kolejnego gola. Mimo licznych roszad, po przerwie, w drużynie Olimpii młodzież elbląska stanęła na wysokości zadania, przetrzymała ataki przyjezdnych i w ten sposób rezerwy Olimpii wywalczyły trzy cenne punkty.

Kolejny mecz Olimpia II rozegra już w ten piątek na wyjeździe z imienniczką z Olsztynka.