Rezerwy Olimpii Elbląg przegrały z Granicą Kętrzyn

2023-08-29 13:27:09(ost. akt: 2023-08-29 13:32:22)

Autor zdjęcia: Sławomir Fidurski

forBET IV LIGA PIŁKARSKA: Pierwszej porażki w tym sezonie doznały rezerwy Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z Granicą Kętrzyn 0:2. Mimo tej porażki elblążanie są nadal w czołówce.
• Granica Kętrzyn — Olimpia II Elbląg 2:0 (2:0)
1:0 — Swocha-Sock (24), 2:0 — Oracz (45)

OLIMPIA II: Fidurski — Kazimiierowski, Etmański, Kasprzykowski, Leszczyński (80 Łoś), Stróżewski (65 Rychter), Tutaj (46 Dziurdzia), Sznajder, Czapliński (65 Dettlauff), Tobojka (65 Piróg), Ruciński.

Drużyna elbląska do tego spotkania przystąpiła beż żadnych wzmocnień zawodnikami z pierwszej drużyny seniorów. Gospodarze prowadzeni przez znanego byłego zawodnika i szkoleniowca Olimpii Adama Fedoruka w ten sposób mieli ułatwione zadanie w zdobyciu trzech punktów.

Kętrzynianie od razu przystąpili do ataków, uzyskali znaczną przewagę i efektem tych poczynań ofensywnych było zdobycie przez nich do przerwy dwóch bramek. Pierwszego gola miejscowi zdobyli po przejęciu piłki na 30 metrze przez Patryka Policha, który wbiegł w pole karne, tam obsłużył Marcina Swocha-Sock, który z 10 metrów dopełnił formalności.

Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli jeszcze jednego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przez Pawła Turczyna Damian Oracz z podobnej odległości umieścił piłkę w siatce.

— Po przerwie młodzież Olimpii zagrała znacznie lepiej, grała jak równy z równym i miała też swoje sytuacje, ale była nieskuteczna — informuje trener Fedoruk i dodaje: — Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty i to cieszy.