SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH: Dobra gra i przyzwoity wynik

2023-09-21 14:20:46(ost. akt: 2023-09-21 14:21:29)

Autor zdjęcia: ORLEN Superliga Kobiet

We wtorek meczem Zagłębie Lubin — Start Elbląg zakończyła się druga kolejka spotkań. Wygrał aktualny mistrz Polski, zespół "Miedziowego Zagłębia" 28:21. Mimo tej porażki elblążanki pokazały się z dobrej strony.
• Zagłębie Lubin — Start Elbląg 28:21 (12:12)

START: Radojcić, Ciąćka — Pahrabilskaya 4, Wołoszyk 3, Macedo 3, Weber 3, Głęboxka 3, Dworniczuk 2, Stapurewicz 2, Bancilon 1, Kuźmińska, Owczarek, Tarczyluk, Grabińska, kary 6 min.

Najwięcej dla Zagłębia: Michalak 7, Matieli 5, Milojević 5, Kochaniak-Sala 4, kary 12 min

Przed meczem zdecydowanym faworytem była drużyna mistrzyń Polski, która w Superlidze ma już za sobą 30 zwycięstw z rzędu (w minionym sezonie nie straciła żadnego punktu). Ponadto podopieczne trenerki Bożeny Karkut grają w Europejskiej Lidze Mistrzyń. Z kolei Start jechał na Dolny Śląsk, by pokazać się z jak najlepszej strony i osiągnąć przyzwoity wynik.

Tym razem znów lepsze okazały się lubinianki, ale elblążanki ze swojego występu mogą być zadowolone. Pojedynek pomiędzy tymi drużynami rozpoczął się od prowadzenia gości, a na listę strzelczyń wpisała się Nikola Głębocka. Po 5 min gry nadal prowadził Start, 3:1, ale w chwilę później, gospodynie zdobyły 3 gole z rzędu i to one wygrywały 4:3.

Cały czas trwała wyrównana walka. W 10 min, po dwóch golach Białorusinki Tatiany Pahrabickiej, znów podopieczne trenera Romana Monta wyszły na prowadzenie, tym razem 6:5. Przez kolejne 7 minut gole zdobywał Start i ku zaskoczeniu wszystkich prowadził 10:5.

Zanosiło się na sporą niespodziankę, ale mistrzynie kraju w końcu się obudziły i pokazały swój charakter. Przeszły do zdecydowanych ataków i na 5 min przed przerwą, goniąc wynik, doprowadziły do remisu 10:10. Jeszcze przed przerwą każda z drużyn zdobyła po dwa gole i po pierwszej odsłonie meczu był remis 12:12.

Po przerwie, do 40 min oba zespoły prowadziły równorzędną grę, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:15 dla Zagłębia. Od tego momentu lepszy kadrowo zespół Zagłębia poszedł za ciosem i w 55 min wygrywał 26:19. Tę 7-bramkową przewagę utrzymał do końca, wygrywając ostatecznie 28:21.

Czy stać je na zwycięstwo?

Teraz przed Startem kolejny mecz. Drużyna po raz pierwszy w tym sezonie zagra u siebie, z Galiczanką Lwów, szóstym zespołem minionego sezonu w naszej Superlidze. Rywal elblążanek w tym sezonie zaliczył już 2 porażki, przegrywając z FunFloor Lublin 25:37 oraz KPR Kobierzyce 27:30. Przed Startem stoi zadanie: odnieść pierwsze zwycięstwo i kontynuować marsz ku górze tabeli.

Czy stać na to podopieczne trenera Monta? Z całą stanowczością stwierdzamy, że tak. Tego oczekują kibice i nie tylko. Mecz rozegrany zostanie w sobotę w hali widowiskowo-sportowej o godz. 18.

W pozostałych spotkaniach 3. kolejki grać będą: Piotrcovia Piotrków Tryb — Urbis Gniezno, KPR Kobierzyce — Energa Szczypiorno Kalisz, FunFloor Lublin — Handball JKS Jarosław, Młyny Stoisław Koszalin — Zagłębie Lubin.

Wyniki 2 kolejki spotkań: Urbis Gniezno — Młyny Stoisław Koszalin 26:19 (14:10), Handball JKS Jarosław — Piotrcovia Piotrków Tryb 24:22 (14:8), Energa Szczypiorno Kalisz — Fun Floor Lublin 18:34 (10:17), Galiczanka Lwów — KPR Kobierzyce 27:40 (14:15).