ORLEN SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Fun Floor Lublin pokonał Start Elbląg [ZDJĘCIA]

2023-10-05 14:08:10(ost. akt: 2023-10-05 14:33:32)

W środę w meczu awansem w Elblągu wicemistrz Polski Fun Floor Lublin pewnie, a przy tym wysoko, pokonał Start i to różnicą 12 goli. To był najsłabszy występ elblążanek w tym sezonie.
• Start Elbląg — Fun Floor Lublin 10:31 (6:19)

START: Radojcić, Ciąćka — Bancilon, Owczarek, Stefańska, Wołoszyk 3, Weber 5, Kuźmińska 1, Głębocka 2, Grabińska, Pahrabitska 2, Stapurewicz 1, Tarczyluk, Macedo 5, kary: 14 min.
Najwiecej dla Fun Floor: Szynkaruk 6, Balsam 4, Więckowska, Posavec, Pastuszka, Noga po 3, kary 12 min.

W pierwszej odsłonie spotkania tylko w początkowej fazie meczu był to wyrównany pojedynek, a działo to się wszystko do 13 min gry, kiedy po dwóch bramkach z rzędu Pauliny Kuźminśkiej i Joanny Wołoszyk Fun Floor wygrywał 7:5. Od tego momentu lublinianki zaczęły odjeżdżać i z minuty na minutę powiększać przewagę. Przez ponad kwadrans to podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej dziurawiły siatkę bramki Startu. Zdobyły w tym czasie aż 10 goli, na dodatek Magda Balsam nie wykorzystała karnego i w 29 min było już 17:5. Po chwili rzut karny wykorzystała Weronika Weber, ale odpowiedź gości była błyskawiczna, zdobyły jeszcze 2 bramki i do przerwy Fun Floor wygrywał 19:6.
Gospodynie w tym czasie grały mało skutecznie i niedokładnie, a tak na dobrą sprawę nie miały pomysłu na grę. Drużyna wyglądała, jakby grały w niej nowicjuszki, które dopiero pierwszy raz spotkały się ze sobą na boisku. Takiego wyniku, jaki do przerwy zanotowały elblążanki, nie pamiętają najstarsi kibice elbląskiego Startu.

W drugiej części meczu gra elblążanek się poprawiła, ale lublinianki będąc w komfortowej sytuacji, spuściły z tonu, a trenerka Majdzińska rotowała składem i dała pograć wszystkim zawodniczkom, które wpisane były do protokołu.
Z tego spotkania odnotować należy: pięć zdobytych goli przez Weber i to wszystkie z rzutów karnych oraz pokazanie w 43 min gry czerwonej kartki dla Kingi Achruk, zawodniczki gości, za faul na Macedo.
Kolejny mecz Start rozegra na wyjeździe 18.10. z Handballem JKS Jarosław.