2 LIGA PIŁKI RĘCZNEJ KOBIET. Pierwszy mecz i pierwsza porażka Truso Elbląg

2023-10-20 08:17:31(ost. akt: 2023-10-20 08:19:02)
W miniony wtorek piłkarki ręczne Energa MKS Truso Elbląg rozegrały pierwszy mecz w II lidze. Na przywitanie się z ligą przegrały z AZS Fahrenheit Gdańsk 28:36.
Energa MKS Truso Elbląg — AZS Fahrenheit Gdańsk 28:36 (16:18)

TRUSO: Górska, Owczarek — Jankowska 6, Ziemińska 6, Chochel 4, Górska 4, Mikołajczyk 2, Lewandowska 2, Śliwińska 1, Kolasa 1, Gibert 1, Golon 1, Fudal, Szulc, Kędzierska, Pokorska.

Dla elblążanek, które grają tylko juniorkami na inaugurację rozgrywek, zmierzyły się z akademiczkami z Politechniki Gdańskiej i poniosły porażkę. Mocno stremowane gospodynie pojedynek rozpoczęły jednak od prowadzenia, ale po kilku minutach gry role się odwróciły i na prowadzenie 3:2 wyszły gdańszczanki. Trwała wyrównana walka, jednak cały czas grę kontrolowały przyjezdne, które po 30 minutach prowadziły 18:16.

Po przerwie podopieczne trenerki Marty Czapli grały jak równy z równym, ale tylko do stanu 21:21. Od tego momentu rywal elblążanek zaczął seryjnie zdobywać bramki i w 48 minucie prowadził już 28:23. Kontrolując grę, drużyna akademiczek nie pozwoliła odebrać sobie zwycięstwa i wygrała ostatecznie 36:28. Kolejny mecz Truso zagra na wyjeździe w niedzielę w Koszalinie z AIR Transfer.PL.
Pozostałe wyniki: MKS Brodnica — SPR AMW Gdynia 23:29, Vambresia Wąbrzeźno — AIR Transfer PL Koszalin 21:26