FORBET IV LIGA PIŁKARSKA. Nie potrafili zgasić Znicza u siebie

2023-10-24 14:08:12(ost. akt: 2023-10-24 14:13:35)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum DE

Pierwszej porażki w tym sezonie na własnym boisku doznały rezerwy II-ligowej Olimpii Elbląg. W spotkaniu 12. kolejki na szczycie uległy liderowi tabeli Znicz Biała Piska 2:3.
• Olimpia II Elbląg — Znicz Biała Piska 2:3 (1:1)

1:0 — Tobojka (34), 1:1 — Ovsianikow (39), 2:1 — Kardyś (53), 2:2 — Pietkiewicz (64), 2:3 — Tiszkin (66)

OLIMPIA II: Łęgowski — Wierzba, Łaszak (46 Piróg), Kasprzykowski (80 Mural), Leszczyński, Kazimierowski (90 Etmański), Ruciński (75 Tutaj), Sznajder (80 Szopiński), Tobojka (46 Czapliński), Gabrych (46 Dziurdzia), Kardyś.

Początek spotkania pokazał, że nikt się w tym meczu nie będzie oszczędzał, i tak też było. Trzeba przyznać, że zarówno jedna, jak i druga drużyna postawiły na atak i dlatego spotkanie oglądało się z przyjemnością. Wynik spotkania otworzyła Olimpia; po tym, jak obrońca gości Tomasz Porębski popełnił błąd, wykorzystał to Maciej Tobojka i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, posłał piłkę do siatki. Przyjezdni szybko rzucili się do odrabiania strat i 5 minut później po strzale Ovsianikowa zza pola karnego był już remis. Mimo obustronnych ataków ten rezultat pozostał do przerwy. Po zmianie stron znów na prowadzenie wyszli elblążanie.

W 53 minucie po solowym rajdzie Dawid Wierzba zagrał w tempo do Krystiana Kardysia, który uderzył z 18 metrów i bramkarzowi gości nie pozostało nic innego, jak wyjąć piłkę z siatki. Po utracie gola Znicz rzucił się do odrabiania straty. Pomiędzy 64 a 66 minutą zdobył dwa gole z rzędu i wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym meczu, nie oddał go już do końca mimo licznych ataków ze strony elblążan. Kolejny mecz Olimpia rozegra u siebie w niedzielę o godz. 13 ze Stomilem II Olsztyn.