2 LIGA PIŁKI RĘCZNEJ. Kolejne wysokie zwycięstwo Silvanta Handball [ZDJĘCIA]

2023-10-24 14:31:12(ost. akt: 2023-10-24 14:33:01)
Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł Silvant Handball Elbląg. Występując po raz drugi przed własną publicznością, pokonał w derbach województwa warmińsko-mazurskiego Czarnych Olecko 40:22.
* Silvant Handball Elbląg — Czarni Olecko 40:22 (23:12)

SILVANT: Plak, Krawczyk, Szaro — Nowakowski 10, Ściesiński 7, Spicha 6, Sparzak 3, Heyda 3, Laskowski 3, Robak 2, Bąkowski 1, Kurowski 1, Solecki 1, Sucharski 1, Stańczak 1, Lewandowski 1.

Mecz rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia gości 2:0. Za chwilę gospodarze doprowadzili do wyrównania i od tej pory rozpoczął się festiwal strzelecki. Po 12 minutach gry było już 8:4 dla Silvanta, a na dziesięć minut przed przerwą elblążanie wygrywali 14:7.

Najbardziej efektowna okazała się końcówka pierwszej odsłony meczu. Wówczas gospodarze poszli za ciosem, zdobyli pięć goli z rzędu i po 30 minucie gry prowadzili 23:12. W drugiej połowie Silvant zbytnio się nie wysilał, zdobył mniej bramek niż w pierwszej połowie, a to dlatego, że duet trenerski Damian Malandy — Mikołaj Kupiec dał pograć wszystkim zawodnikom wpisanym do protokołu. Kolejny mecz Silvant rozegra u siebie dopiero 18 listopada. Zmierzy się wówczas z Krajną Nakło.

Pozostałe wyniki: SPR Wybrzeże I Gdańsk — Handball Czersk 40:26 (21:16), SMS ZPRP III Kwidzyn — BSMS Bartoszyce 27:25 (9:10), SMS ZPRP II Kwidzyn — SPR II Gdańsk (zakończył się w czwartek po zamknięciu numeru gazety). Pauzowała Krajna Nakło.