Rozpoczęli doskonale, skończyli fatalnie. Tylko remis w meczu Unia Susz — Zatoka Braniewo

2023-11-07 13:09:58(ost. akt: 2023-11-07 13:25:06)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

PIŁKA NOŻNA. KLASA OKRĘGOWA GRUPA 2: W przedostatniej kolejce spotkań w rundzie jesiennej Zatoka Braniewo grała na wyjeździe z Unią Susz. Mimo prowadzenia 3:0, pewni swego goście, pozwolili rywalowi doprowadzić do remisu 3:3.
• Unia Susz — Zatoka Braniewo 3:3 (1:3)
0:1 — Rynkowski (1), 0:2 — Ł. Wolak (24), 0:3 — B. Wieliczko (33), 1:3, 2:3 — Luliński (40 k, 70), 3:3 — Wiśniewski (90+5)

ZATOKA: Sznaza — Chomko (90 Kazimierczuk), Jakimczuk (57 D. Wieliczko), Korkliniewski, Koczara, Szpakowski (70 Opalach), Grzyb, B. Wieliczko, Rynkowski, A. Wolak (67 Tyrawski), Ł. Wolak (70 Wojtkiewicz).

Przed niedzielnym meczem więcej szans na zwycięstwo dawano Zatoce, która swojego przeciwnika w tabeli wyprzedzała o trzy miejsca i miała nad nim pięć punktów przewagi. Niestety, tym razem braniewianie zakończyli spotkanie połowicznym sukcesem, dzieląc się ze swoim rywalem punktami. Z tego wyniku więcej radości i zadowolenia po meczu mieli gospodarze. Przegrywali 0:3, a mimo to grali ambitnie do końca meczu i w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji pojedynku, doprowadzili do szczęśliwego remisu. Jednak podopiecznych trenera Daniela Koguta należy pochwalić za to, że utrzymali status drużyny bez porażki w rundzie jesiennej na boiskach rywali.

Wracając do meczu, jeszcze dobrze kibice nie rozgościli się na swoich miejscach, a już po minucie, na prowadzenie wyszła Zatoka. Po trójkowej akcji Rafał Jakimczuk — Łukasz Wolak — Oskar Rynkowski, ten ostatni wpadł z piłką w pole karne, uderzył i bramkarz gospodarzy Kacper Żuralski musiał wyciągać piłkę z siatki.

Goście kontrolowali grę i dążyli do zdobycia kolejnego gola. W 24 min było już 2:0, po tym jak Wolak przymierzył z 19 metrów. Braniewianie poszli za ciosem, zmuszając zespół z Susza do defensywy. W kolejnej akcji ofensywnej na bramkę gospodarzy strzelał Jakub Szpakowski, piłkę odbił obrońca, ta trafiła pod nogi Bogdana Wieliczki, który strzałem sprzed pola karnego zdobył trzeciego gola.

Tuż przed przerwą Unia wyprowadziła kontrę. Po dośrodkowaniu piłka niefortunnie w polu karnym trafiła w rękę Jakuba Szpakowskiego i arbiter wskazał na rzut karny, który na gola zamienił Łukasz Luliński.

Po przerwie braniewianie wyszli jakby pewni swego i być może ta pewność ich zgubiła. W 70 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Luliński, wygrywając pojedynek sam na sam z Dawidem Sznazą i był to kontaktowy gol.
Mimo utraty bramki wszystko było po myśli Zatoki do 95 min. W ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym, Unia po strzale Wiśniewskiego doprowadziła do remisu i niespodzianka stała się faktem.

Ten remis jest sukcesem gospodarzy a porażką Zatoki.

W ostatnim swoim meczu w tej rundzie w sobotę Zatoka zagra u siebie z Kormoranem Zwierzewo.

Lider też traci punkty

W minionej kolejce w najciekawszym spotkaniu Start Nidzica zremisował u siebie z Huraganem Morąg 3:3. Kibice zobaczyli sześć goli, a mogliby zobaczyć ich więcej. Piłka po strzałach Igora Kocia (Huragan) i Huberta Tomaszewskiego (Start) trafiała w słupek.

W spotkaniu Iskra Narzym — Polonia Pasłęk (1:2) goście zwycięską bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry ze strzału Perlejewskiego. Wcześniej ich zawodnik Hubert Konczyński obił poprzeczkę.

W spotkaniu Drwęca Nowe Miasto Lub. — Delfin Rybno (4:3) niespodzianka była bardzo blisko. Goście prowadzili do 89 min 3:2, a mimo to zeszli z boiska pokonani. Opuściło także ich szczęście, gdyż piłka postrzałach Pawła Ossowskiego i Pawła Karbowskiego trafiała w słupek.