Trzecia z rzędu porażka Energa MKS Truso Elbląg

2023-11-08 10:25:59(ost. akt: 2023-11-08 10:29:50)

Autor zdjęcia: Energa MKS Truso Elbląg

PIŁKA RĘCZNA: Trwają rozgrywki w II lidze kobiet. Biorąca w nich udział drużyna Energa MKS Truso Elbląg zanotowała trzecią z rzędu porażkę. Tym razem podopieczne Marty Czapli przegrały u siebie z MKS Brodnica 21:32.
• Energa MKS Truso Elbląg — MKS Brodnica 21:32 (10:16)
TRUSO: Górska, Owczarek — Kolasa 4, Chochel 3, Golon 3, Szulc 3, Śliwińska 3, Ziemińska 2, Gilbert 1, Jankowska 1, Kowalska 1, Fudal, Kędzierska, Welenc, Potorska, Mikołajczyk, kary: 4 min
Najwięcej dla gości: Michalska 8, Peplińska 5, Panek 4, kary —

Elbląskie juniorki toczyły bardzo wyrównany pojedynek z brodniczankami tylko przez pierwszy kwadrans, po którym przegrywały 7:9, a mogło być lepiej, gdyby Nikola Jankowska wykorzystała rzut karny. Od tego momentu gra gospodyń siadła. Zaczęły popełniać błędy w grze ofensywnej, w porę nie wracały do obrony, wykorzystał to przeciwnik, który w 25 min prowadził 14:8.

Jeszcze przed przerwą każdy z zespołów zdobył po dwa gole, dla Truso Jankowska i Aleksandra Golon i po 20 min gry przyjezdne prowadziły 16:10.

Po przerwie brodniczanki nadal prowadziły grę, grały skuteczniej w ataku, dobrze w defensywie i kontrolując wydarzenia na boisku, w 43 min prowadziły 23:13, a dziesięć minut później 30:16.

W końcówce pojedynku Truso odrobiło trochę strat i ostatecznie wygrała drużyna gości 32:21.

Kolejny mecz Truso rozegra na wyjeździe 18 listopada z Vambresią Wąbrzeźno.

• Pozostałe wyniki: Vambresia Wąbrzeźno — SPR AMW Gdynia 16:23 (9:12), AZS Gdańsk — Air Transfer.PL Koszalin 26:30 (14:12)