Zatoka zakończyła rundę jesienną z przytupem. Braniewianie pokonali Kormorana [ZDJĘCIA]

2023-11-13 12:53:16(ost. akt: 2023-11-13 13:05:01)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

PIŁKA NOŻNA. KLASA OKRĘGOWA. GRUPA 2: W ostatnim meczu w tym roku, w walce o mistrzowskie punkty, Zatoka Braniewo, grając przed własną publicznością, wysoko pokonała przedostatni w tabeli Kormoran Zwierzewo 6:0. Rundę jesienną zakończyła tuż za podium.
• Zatoka Braniewo — Kormoran Zwierzewo 6:0 (3:0)
1:0 — Grzyb (21), 2:0 — Ł. Wolak (32), 3:0 — Tyrawski (43), 4:0 — Śniegocki (53), 5:0 — Szpakowski (72), 6:0 — Tyrawski (78)
czerwona kartka: Koczara (74)

ZATOKA: Ptak (90 Sznaza) — Koczara, Korkliniewski (80 D. Wieliczko), Chomko, Kowalczyk (65 Trejmak), Szpakowski, Grzyb, B. Wieliczko, Tyrawski (79 Opalach), Śniegocki (75 Hebda), Ł. Wolak (85 Wojtkiewicz)

Piłkarze Zatoki Braniewo zakończyli rundę jesienną z przytupem. W sobotę w meczu z Kormoranem Zwierzewo zagrali na szóstkę, a mogli nawet wygrać w dwucyfrowym stosunku, gdyby byli skuteczniejsi. Drużyna gości w tym spotkaniu była tylko tłem dla dobrze grających gospodarzy. Już sam wynik wskazuje, że oba te zespoły dzieliła różnica klasy.

Festiwal strzelecki rozpoczął w 21 minucie Radosław Grzyb, który strzałem po ziemi z odległości 15 metrów skierował piłkę do siatki. Zatoka, nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, szybko zdobywała teren i zepchnęła gości do defensywy. Kilka minut później Marcin Śniegocki obsłużył Łukasza Wolaka, a ten uderzeniem z pola karnego zmusił bramkarza gości do wyjęcia piłki z siatki.

Jeszcze przed przerwą braniewscy kibice mogli się cieszyć z kolejnej bramki zdobytej przez Zatokę. Tym razem po dośrodkowaniu Marcina Chomki lot piłki na 5 metrze przeciął Bartłomiej Tyrawski i za chwilę wpadł w objęcia kolegów i właściwie było już po meczu.

Po przerwie braniewianie nie spuszczali z tonu i dążyli za wszelką cenę zdobycia kolejnych goli. Po niecałej godzinie gry, podopieczni trenera Daniela Koguta wygrywali już 4:0, po tym jak Chomko wypatrzył Śniegockiego, a ten tylko dopełnił formalności, strzelając z blisko do siatki. Ten rezultat nie zadowalał jednak gospodarzy. Byli w ciągłym ataku i robili wszystko, by podwyższyć rezultat i swój cel osiągnąć. Zdobyli dwa kolejne gole i tym samym pokazali, że należą do czołowych drużyn w tych rozgrywkach i na wiosnę podejmą walkę o awans do IV ligi.

Po meczu Daniel Kogut (trener gospodarzy) powiedział: — Zakończyliśmy rundę jesienną na wysokim czwartym miejscu, ale mam niedosyt, gdyż kilka punktów straciliśmy na własne życzenie i po naszych błędach. Nic nie jest jeszcze stracone. Walczyć na pewno będziemy o awans i to jest nasz cel. Rundę wiosenną zawsze mieliśmy lepszą i w tym upatruję nasz sukces.

Polonia mistrzem jesieni

Tego się nikt nie spodziewał. W ostatnim spotkaniu w rundzie jesiennej lider tabeli Start Nidzica przegrał na wyjeździe z zajmującym odległe miejsce Czarnymi Rudzienice 1:2. Potknięcie to wykorzystała Polonia Pasłęk, która pokonała u siebie Tęczę Miłomłyn 4:1 i ona też na wiosnę przystąpi w tabeli z pierwszego miejsca.

W spotkaniu Huragan Morąg — Iskra Narzym 3:2 bohaterem był bramkarz gości Reichart, który uratował swój zespół od utraty co najmniej 2-3 bramek.

Najwięcej bramek kibice zobaczyli w meczu Płomień Turznica — Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (4:5). Mecz od początku toczył się w nerwowej atmosferze. Już w 45 min zawodnik gospodarzy Mariusz Stramski zobaczył czerwony kartonik za faul. Na pięć minut przed końcem spotkania doszło do bójki i rękoczynów z obu stron. Wówczas arbiter tego spotkania Trochim (Olsztynek) pokazał po dwie kartki dla zawodników z obu tych klubów. Płomień kończył mecz w 8-, a Drwęca w 9-osobowym składzie.

• Ossa Biskupiec Pomorski — Wałsza Pieniężno 4:2 (3:1)
Wiśniewski (7), Kasprowicz (27), Konicz (41,69) — Graczyk (29, 47)

• Płomień Turznica — Drwęca Nowe Miasto Lub. 4:5 (3:2)
R. Śnieżawski (14 k,78), Świgoń (21,40) — Jankowski (36), Pękalski (45), Rykaczewski (59), Świniarski (61), Draśpa (75)

• Huragan Morąg — Iskra Narzym 3:2 (1:1)
Koć (17), Gotówka (60), Januszkiewicz (75) — Arczewski (45), S. Pieckowski (86)

• Czarni Rudzienice — Start Nidzica 2:1 (1:0)