Piłka ręczna: Energa MKS Truso nadal bez punktu

2023-11-22 14:27:51(ost. akt: 2023-11-22 14:30:37)

Autor zdjęcia: Energa MKS Truso Elbląg

Nie udała się wyprawa piłkarek ręcznych II-ligowej Energa MKS Truso Elbląg na mecz mistrzowski do Wąbrzeźna. Podopieczne Marty Czapli przegrały z tamtejszą Vambresią 26:30 i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.
• Vambresia Wąbrzeźno — Energa MKS Truso Elbląg 30:26 (17:12)
TRUSO: Górska, Owczarek — Kowalska 6, Szulc 3, Ziemińska 3, Kolasa 3, Jankowska 3, Chochel 3, Gibert 2, Golan 1, Śliwińska 1, Mikołajczyk 1, Fudal, Potorska, kary: 10 min
Najwięcej dla Vambresi: Antosik 6, Król 5, Zielińska, Guttmann po 4

Juniorki elbląskiego klubu jechały do Wąbrzeźna sprawić niespodziankę i zdobyć pierwsze punkty w rozgrywkach ligowych. Z przebiegu gry prowadziły wyrównaną walkę, ale skuteczniejsze były gospodynie i to one zainkasowały pierwszy komplet punktów w tegorocznych rozgrywkach.

Wynik meczu po strzale Kingi Chochel otworzyły elblążanki. Odpowiedź miejscowych była błyskawiczna. Po trzech golach z rzędu, w 5 min prowadziły 3:1, a w 11 min 8:4. Ambitnie grający zespół gości nie dawał za wygraną i po bramkach: Agaty Kowalskiej, Aleksandry Mikołajczyk, Adrianny Ziemińskiej oraz Aleksandry Gibert w 14 min doprowadził do remisu 8:8. Przez kolejne 10 min trwała wymiana ciosów gol za gol i na pięć minut przed przerwą Vambresia wygrywała 13:12. W ostatnich minutach pierwszej odsłony meczu dorzuciła jeszcze cztery gole i po 30 min wygrywała 17:12.

Po przerwie w pierwszym kwadransie nadal górą były piłkarki miejscowego klubu, które wygrywały 21:16. Przyjezdne goniły wynik i na 2 min przed końcem przegrywały 25:27. Końcówka jednak była po stronie gospodyń, które dorzuciły jeszcze trzy gole, a wynik spotkania ustaliła Kowalska przy stanie 25:30.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: SPR AMW Gdynia — Air Transfer.PL Koszalin 14:22 (8:11), MKS Brodnica — AZS Fahrenhelt Gdańsk (przełożony na 10.12).