Silvant Handball Elbląg nadal bez strat [ZDJĘCIA]

2023-12-04 10:41:47(ost. akt: 2023-12-04 10:47:00)

Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze ręczni Silvant Handball Elbląg. W siódmej kolejce spotkań pokonali SMS ZPRP III Kwidzyn 27:26 i nadal są samodzielnym liderem w tabeli.
PIŁKA RĘCZNA

• Silvant Handball Elbląg — SMS ZPRP III Kwidzyn 27:26 (14:13)
SILVANT: Krawczyk, Plak, Szaro — Nowakowski 7, Sparzak 7, Ściesiński 6, Spicha 3, Laskowski 2, Suchorski 2, Heyda, Kurowski, Lewandowski, Robak, Solecki, Załuski.

W siódmej kolejce spotkań doszło do meczu na szczycie. Prowadzący w tabeli bez strat Silvant Handball podejmował dotychczasowego wicelidera tabeli, młodzież z SMS ZPRP III Kwidzyn. Drużyna z województwa pomorskiego jak do tej pory zanotowała tylko jedną porażkę. W bezpośrednim spotkaniu ze swoimi kolegami z drugiego zespołu zeszła z boiska pokonana, przegrywając 29:31. Elblążanie jak i kwidzynianie przed tym pojedynkiem mieli na koncie po 15 punktów, ale rywal gospodarzy miał o jeden mecz więcej. Spotkanie zapowiadało się więc ciekawie i takie też było, choć faworytem był Silvant.

Wynik spotkania otworzył Kacper Sparzak i po kolejnych dwóch golach z rzędu elblążan było 3:0. W kolejnych minutach grę prowadził Silvant, grał skutecznie i prowadził już 8:3.

Niezrażony takim obrotem sprawy zespół gości nie dawał za wygraną. Grając ambitnie, gonił wynik, wykorzystał kilka błędów w grze gospodarzy i odrabiając mozolnie straty, do przerwy przegrywał 13:14.

Po przerwie, ku zaskoczeniu licznie zebranej publiczności, rywal elblążan zdobył trzy gole z rzędu i wyszedł na prowadzenie 16:14.

Kiedy zanosiło się na niespodziankę, Silvant poprawił grę w defensywie i po szybkich kontratakach doprowadził do remisu 18:18. Od tego momentu zaczęła się walka na całego. Każda z drużyn dążyła do zwycięstwa, więc i emocji nie brakowało.

Górę wzięła jednak dojrzałość taktyczna. Już przed końcem spotkania podopieczni duetu trenerskiego Damian Malandy — Mikołaj Kupiec, wyszli na prowadzenie 25:21 i jak się później okazało, tego prowadzenia nie oddali już do końca. Kwidzynianie nie odpuszczali i jeszcze przy stanie 25:27 zdobyli kontaktowego gola. Na doprowadzenie do remisu nie pozwolili im elblążanie.

Kolejny mecz Silvant rozegra 9 grudnia na wyjeździe z SPR Wybrzeże I Gdańsk.

Pozostałe wyniki: BSMS Bartoszyce — SPR Wybrzeże II Gdańsk 27:32 (13:15), Czarni Olecko — SMS ZPRP II Kwidzyn 35:43 (16:17), Krajna Nakło — SPR Wybrzeże I Gdańsk 27:54 (15:23). Pauzował Handball Czersk.