Nordstrom, Skagerstam-Grubbstrom - Agren, Tegsted, Fogelstrom, Blohm, Roberts, Sand, Adler, Westberg, Ahlm, Gullden, Helleberg, Hagman, Oden, Alm

Torbojrn Klingvall
  • 60'

Dziękujemy za śledzenie relacji.
  • 60'

Szwedki wyrównały z karnego, Polki w osłabieniu kończą mecz, a trafia na koniec Patrycja Kulwińska. Polska wygrywa 32:31 i jedzie na mistrzostwa świata.
  • 59'

Jeszcze o czas poprosił trener polskiej drużyny. 31:30 dla Polski, a do końca niewiele ponad minuta. Szwedki nic złego polskiej drużynie już nie mogą zrobić.
  • 59'

W elbląskiej hali wszyscy kibice na stojąco śledzą ostatnie minuty, a na boisku Weronika Gawlik wygrywa pojedynek jeden na jeden... Szał radości na trybunach. To już pewne. Polki jadą na mistrzostwa świata
  • 58'

Jeszcze dwie minuty kary dla Jesiki Helleberg.
  • 57'

Weronika Gawlik ponownie w bramce broni rzut z lewego skrzydła, a z drugiej strony boiska trafia Monika Migała. 31:28 dla Polski.
  • 56'

Szwedki musiałyby teraz wygrać ten mecz przynajmniej trzema bramkami, by awansować na mistrzostwa świata. Do końca pozostało 4 minuty i 30 sekund
  • 55'

Kinga Byzdra trafia do szwedzkiej bramki i już Polska prowadzi trzema bramkami 30:27.
  • 55'

Kinga Grzyb na 29:27
  • 53'

Teraz Polki przed remisem ratuje Weronika Gawlik broniąc rzut Jessiki Helleberg z lewego skrzydła.
  • 53'

Polki w osłabieniu zdobywają bramkę, Karolina Kudłacz na 28:26. Odpowiedź Szwedek równie szybka i 28:27.
  • 52'

Dwie minuty dla Kingi Byzdry, a kontaktową bramkę wcześniej zdobywa Linn Blohm. Polska - Szwecja 27:26.
  • 50'

Weronika Gawlik broni kolejny rzut Szwedek. Każda jej udana interwencja zbliża Polki do wyjazdu na mistrzostwa świata. 26:24 dla Polek, które wygrały pierwszy mecz trzema bramkami.
  • 48'

Weronika Gawlik broni rzut karny, ale wobec dobitki jest bezradna 26:24 dla Polski
  • 46'

A na trybunach fala... Doping dla Polek trwa bez przerwy, jak to w Elblągu, od samego początku meczu.
  • 46'

Kinga Byzdra na 25:23, a wcześniej świetna interwencja w polskiej bramce Weroniki Gawlik. O czas prosi trener Szwecji.
  • 43'

Ważną bramkę teraz zdobywa Katarzyna Koniuszaniec z prawego skrzydła (24:22)
  • 43'

Składna akcja Szwedek i bramka Linn Blohm zrobiły wrażenie, trener Polek poprosił o czas, bo jego zawodniczki wygrywają już tylko jedną bramką, a prowadziły już nawet pięcioma!
  • 41'

Niemoc, chwilową, Polek w ataku przerywa Patrycja Kulwińska. 23:20 dla Polski
  • 40'

Polki grające w osłabieniu, bez Karoliny Kudłacz, tracą trzecią bramkę z rzędu.
  • 39'

Dwie kolejne akcje Szwedek zakończone bramką, druga z rzutu karnego, i topnieje przewaga biało-czerwonych do trzech bramek 22:19
  • 36'

Polki, mimo osłabienia, przejmują piłkę (Katarzyna Koniuszaniec), powoli rozgrywają akcję, a z drugiej linii celnym rzutem trafia... Alina Wojtas oczywiście. 22:17!
  • 35'

Dwie minuty dla Moniki Stachowskiej.
  • 35'

Obie drużyny już w pełnych składach, ale wcześniej jeszcze gol dla Polski Karoliny Kudłacz i 21:17.
  • 35'

A Alina Wojtas nie myli się z karnego i mamy 20:17 dla Polski! Wojtas rzuciła w tym meczu już osiem bramek.
  • 34'

Im bliżej końca meczu tym bardziej każda odbita piłka przez bramkarki jest na wagę złota. Teraz nie dała się pokonać Monika Maliczkiewicz po rzucie ze skrzydła.
  • 33'

Tu innej decyzji sędziego nie mogło być. Dwie minuty kary dla Kingi Byzdry i wyrównały się siły na boisku, a Polki wciąż prowadzą dwiema bramkami 19:17.
  • 32'

Dwie minuty dla Linn Blohm
  • 32'

Pierwsza akcja Polek w drugiej połowy kończy się bramką Karoliny Kudłacz i prowadzimy 18:15. Szybka odpowiedź Szwedek niweluje tę przewagę do dwóch bramek (18:16).
  • 31'

Rozpoczęła się druga połowa meczu w Elblągu
  • 30'

Koniec pierwszej części meczu w Elblągu
  • 30'

Alina Wojtassssss!!!!!! 17:15 dla Polski po pierwszej połowie
  • 30'

25 sekund do końca pierwszej połowy, Kim Rasmussen prosi o czas... Polki prowadzą 16:15, jak rozegrają ostatnią akcję w tej części tego spotkania?
  • 29'

Agnieszka Jochymek z lewego skrzydła trafia do bramki Szwedek. Polki pilnują dwubramkowego prowadzenia, 16:14 dla nich.
  • 27'

Szwedki grając z przewagą jednej zawodniczki rzuciły tylko jedną bramkę i to z rzutu karnego. Polki za to trafiły z akcji, Alina Wojtas i chociaż ostatnie dwie minuty grały w osłabieniu to prowadzą 14:13
  • 25'

Dwie minuty kary dla Katarzyny Koniuszaniec.
  • 24'

Ponownie te same zawodniczki stanęły twarzą w twarz - tym razem wygrywa ten pojedynek Katarzyna Koniuszaniec, która bardziej zbiegła do środka i się nie myli. Polska odzyskuje prowadzenie - jest 13:12
  • 23'

Katarzyna Koniuszaniec ze skrzydła kontra Skagerstam-Grubbstrom - lepsza jednak bramkarka Szwecji
  • 23'

Dwie minuty kary Jenny Alm
  • 21'

Błąd Polek w ataku, które oddają piłkę za darmo. Joahanna Westberg raczej dzisiaj się w ataku nie myli i tak było też tym razem. Polska - Szwecja 12:11
  • 20'

Kinga Grzyb na lewym skrzydle ośmieszyła teraz rywalkę, wywalczyła piłkę i zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu, a 12 dla Polski.
  • 19'

Alina Wojtas teraz świetnie w obronie, zabiera rywalce piłkę. Polki powoli konstruują akcję, piłka trafia ponownie do Wojtas, ta rzuca ale bramkarka łapie piłkę.
  • 18'

Ale teraz fart po rzucie Karoliny Szwed, piłka otarła się o ręce Szwedki i wpadła do bramki. Polska - Szwecja 11:10 i o czas poprosił trener gości.
  • 17'

Joahanna Westberg doprowadza do remisu 10:10. Nie mogą sobie z nią poradzić Polki
  • 15'

Kinga Grzyb kończy kontrę Polski i mamy 10:8 dla Polski po kwadransie gry w Elblągu.
  • 14'

Katarzyna Koniuszaniec nie zmarnowała sytuacji sam na sam z bramkarką rywalek. Polska prowadzi dwiema bramkami
  • 13'

Karolina Kudłacz i Polska ponownie prowadzi 8:7
  • 13'

Chwilowa przerwa w grze, bo Johanna Westberg dosłowanie staranowała Alinę Wojtas, obalając ją na parkiet. A chwilę wcześniej Szwedki wyrównały na 7:7.
  • 12'

12 minuta. Katarzyna Koniuszaniec z prawego skrzydła trafia do bramki rywalek, po raz pierwszy w tym meczu i mamy 7:6.
  • 11'

Przy stanie 6:6 była szansa na bramkę dla Polek, ale nie zrozumiały się Karolina Kudłacz i Katarzyna Koniuszaniec. Szwedki przejęły piłkę, na szczęście po rzucie Johanny Westberg piłka obija poprzeczkę.
  • 10'

Alina Wojtas trafia między nogami szwedzkiej bramkarki. 6:5 dla Polski.
  • 9'

W Elblągu po 9 minutach remis 5:5, trafia Johanna Westberg
  • 8'

Szwedki nie marnują karnego i przegrywają tylko jedną bramką 4:5.
  • 7'

Alina Wojtas!!!! i 5:3
  • 7'

Alina Wojtas po raz drugi z rzędu rzuca na bramkę Szwedek, tym razem celnie i mamy 4:2, ale szybka odpowiedź rywalek, które zmniejszają dystans.
  • 4'

Kontra biało-czerwonych, Karolina Kudłacz podwyższa na 3:1
  • 2'

Polska po raz pierwszy w tym meczu prowadzi 2:1! Karolina Kudłacz trafia z rzutu karnego.
  • 1'

I po pierwszej akcji Szwedki obejmują prowadzenie. Ale szybka odpowiedź biało-czerwonych i bramka Aliny Wojtas. Remis 1:1.
  • 1'

Rozpoczął się mecz. Piłka w rękach Szwedek
  • Już po oficjalnej prezentacji obu drużyn. Za chwilę rozpoczną się, miejmy nadzieję, wielkie emocje.
  • Hala w Elblągu tradycyjnie prawie cała czerwono-biała, co zapowiada, że polskie piłkarki ręczne mogą liczyć na naprawdę solidny doping.
  • Witamy z hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu, gdzie za około 20 minut rozpocznie się mecz Polska - Szwecja. Trwa rozgrzewka obu drużyn, hala powoli zapełnia się kibicami.
  • Stawka dwumeczu jest bardzo wysoka. Zwycięzca zapewni sobie przepustkę na tegoroczne mistrzostwa świata w Serbii. Na razie bliżej tego celu są polskie szczypiornistki, które pokonały w minioną niedzielę Szwedki na ich terenie 26:23. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w sobotę (8.06) w Elblągu o godz. 17.