2014-04-08 18:00:00 - Piłka ręczna, superliga kobiet 2013/14, 1/4 finału play-off

redaguje: Arkadiusz Kolpert

Start Elbląg
24:28
II połowa: 12:13
I połowa: 12:15
Pogoń Szczecin
Relacja odświeża się automatycznie (ost. akt. 29 mar 2024 00:49:17).
Kary
Joanna Waga (20), Katarzyna Koniuszaniec (48), Hanna Sądej (54), Valeria Zoria (56), Aleksandra Jędrzejczyk (59)

Skład:
Sielicka, Kędzierska - Sądej, Waga, Cekała, Wolska, Janaczek, Jędrzejczyk, Szymańska, Aleksandrowicz, Klonowska, Karwecka, Jałoszewska, Zoria, Grzyb, Koniuszaniec

Trener
Antoni Parecki
Kary
Hanna Jashchuk (5), Agata Cebula (14, 47), Małgorzata Stasiak (32), Monika Stachowska (50)

Skład:
Szywerska, Płaczek - Huczko, Jakubowska, Sabała, Stachowska, Królikowska, Cebula, Noga, Głowińska, Płaczek, Piontke, Agova, Duran, Stasiak, Fornalik, Jashchuk

Trener
Adrian Struzik
  • 60'

KONIEC MECZU W ELBLĄGU. Start Elbląg przegrywa z Pogonią Szczecin 24:28. Po dwóch meczach w rywalizacji obu drużyn jest 1-1 i do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebny trzeci mecz. Ten odbędzie się 12 kwietnia w Szczecinie. Dziękujemy za śledzenie relacji.
  • 59'

24:28 Agnieszka Wolska dla Startu
  • 59'

Dwie minuty kary dla Aleksandry Jędrzejczyk (Start Elbląg).
  • 58'

23:28 Agata Cebula pokonała z karnego Ewelinę Kędzierską w elbląskiej bramce
  • 57'

Jeszcze rzut karny dla Pogoni.
  • 57'

23:27 Agnieszka Wolska dla Startu, ale to już niewiele zmienia.
  • 57'

22:27 Stefka Agova
  • 57'

Adrian Struzik, trener Pogoni, poprosił o trzecią przerwę w grze, która mu przysługuje.
  • 56'

22:26 Stefka Agova potężnym rzutem posyła piłkę do bramki gospodyń, a dwie minuty kary dla Valerii Zorii (Start).
  • 55'

22:25 Agnieszka Wolska dla Startu, do końca meczu pięć minut
  • 54'

21:25 Agata Cebula trafia z karnego. Elblążankom będzie bardzo trudno odrobić aż taką stratę.
  • 54'

Dwie minuty kary dla Hanny Sądej (Start) i karny dla Pogoni. Gospodynie w coraz trudniejszej sytuacji.
  • 51'

Ewa Sielicka broni rzut Katarzyny Sabały i ratuje elblążanki od utraty kolejnej bramki. Start nie potrafi wykorzystać faktu, że gra z przewagą jednej zawodniczki.
  • 51'

21:24 Katarzyna Sabała trafia do bramki gospodyń z prawego skrzydła
  • 50'

Monika Stachowska (Pogoń) odesłana na ławkę kar.
  • 50'

Przerwa w grze, leży na boisku Joanna Waga (Start).
  • 49'

21:23 Agata Cebula z karnego dla Pogoni
  • 49'

Ewa Sielicka broni rzut Moniki Stachowskiej, ale sędzia przerywa grę i karny dla Pogoni.
  • 49'

21:22 Aleksandra Jędrzejczyk trafia dla Startu
  • 48'

Dwie minuty kary dla Katarzyny Koniuszaniec (Start).
  • 48'

20:22 Stefka Agova trafia do elbląskiej bramki między nogami Ewy Sielickiej
  • 47'

Dwie minuty kary dla Agaty Cebuli (Pogoń) za faul na Agnieszce Wolskiej.
  • 46'

20:21 Stefka Agova dla Pogoni
  • 45'

Ewa Sielicka za mocno podała do Kingi Grzyb i Start traci piłkę, znowu musi pracować w obronie.
  • 45'

20:20 Edyta Szymańska dla Startu z karnego
  • 45'

Faulowana Katarzyna Cekała (Start) i faul dla gospodyń.
  • 44'

19:20 Martyna Huczko trafia do elbląskiej bramki z lewego skrzydła
  • 44'

19:19 po raz drugi z rzędu dla Startu Monika Aleksandrowicz
  • 43'

18:19 Katarzyna Sabała dla Pogoni
  • 43'

18:18 Monika Aleksandrowicz z drugiej linii zdobywa bramkę dla Startu
  • 42'

Ewa Sielicka fenomenalna w elbląskiej bramce - teraz broni potężny rzut Małgorzaty Stasiak
  • 41'

17:18 Agata Cebula z karnego, obiła słupki, ale piłka ugrzęzła w siatce
  • 40'

17:17 Joanna Waga
  • 38'

16:17 Hanna Sądej z koła rzadko nie trafia i Start przegrywa już tylko jedną bramką!
  • 37'

15:17 świetna akcja Startu, piłka jak po sznurku trafiła do Joanny Wagi, a ta do bramki Pogoni
  • 37'

W hali CSB jest nas blisko 1200 osób - poinformował właśnie spiker.
  • 36'

14:17 Małgorzata Stasiak chwilę bez opieki i już trafia do elbląskiej bramki.
  • 36'

Adrian Struzik, trener Pogoni, poprosił o czas.
  • 35'

Teraz Kinga Grzyb (Start) indywidualnie pilnuje Małgorzaty Stasiak (Pogoń). Ewa Sielicka obroniła rzut z koła!
  • 34'

14:16 Hanna Sądej dla Startu z koła po świetnym podaniu od Edyty Szymańskiej
  • 34'

Agnieszka Wolska bardzo niedokładnie podała teraz do Edyty Szymańskiej i aut dla gości.
  • 33'

13:16 Katarzyna Koniuszaniec z prawego skrzydła zdobywa bramkę dla Startu
  • 32'

Na ławkę kar odesłana Małgorzata Stasiak (Pogoń), która brutalnie zatrzymywała Edytę Szymańską.
  • 31'

12:16 Katarzyna Sabała kończy kontrę Pogoni, po tym jak elblążanki zgubiły piłkę w ataku.
  • 31'

ROZPOCZĘŁA SIĘ DRUGA CZĘŚĆ MECZU. Grę wznawiają elblążanki.
  • 30'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Start Elbląg po pierwszych 30 minutach przegrywa z Pogonią Szczecin 12:15.
  • 30'

12:15 Małgorzata Stasiak dla Pogoni
  • 30'

12:14 Joanna Waga zdobywa bramkę dla Startu
  • 29'

Adrianna Płaczek obroniła rzut Katarzyny Koniuszaniec, chciała szybko podać do koleżanki i piłkę przechwyciła Monika Aleksandrowicz. Start nadal przy piłce.
  • 28'

Start w pełnym składzie
  • 27'

11:14 Katarzyna Sabała trafia ze skrzydła
  • 26'

Żółta kartka dla trenera Pogoni Adriana Struzika za przedłużanie czasu.
  • 26'

Trener Startu Antoni Parecki poprosił o czas.
  • 26'

11:13 Katarzyna Duran ponownie dla Pogoni, a wcześniej w obronie piłkę wywalczyła Agata Cebula, która podała do Duran. Dwie minuty otrzymała jeszcze Edyta Szymańska.
  • 24'

11:12 Monika Stachowska zdobywa bramkę dla Pogoni, a wcześniej Monika Aleksandrowicz z drugiej strony boiska rzucała - obroniła Adrianna Płaczek.
  • 23'

11:11 z drugiej strony boiska trafia Katarzyna Duran
  • 23'

11:10 Monika Aleksandrowicz wyprowadza Start na prowadzenie.
  • 22'

10:10 Edyta Szymańska - pierwszy rzut rywalki zablokowały, drugiego nie dały już rady.
  • 21'

9:10 Agata Cebula zmyliła teraz elblążanki w obronie i trafia pewnie do bramki.
  • 20'

Agnieszka Wolska (Start) próbowała trafić ze skrzydła, nie jej pozycja, jednak chybiła. Trener Pogoni Adrian Struzik poprosił o czas.
  • 20'

Na ławkę kar odesłana Joanna Waga (Start).
  • 19'

Adrianna Płaczek broni rzut Kingi Grzyb z lewego skrzydła.
  • 19'

Chwilowa przerwa w grze, problem techniczny z nawierzchnią boiska.
  • 19'

9:9 szybko grę wznowiła Pogoń i gol Agaty Cebuli
  • 19'

9:8 Joanna Waga kończy kontrę Startu po podaniu od Katarzyny Koniuszaniec
  • 18'

8:8 Joanna Waga doprowadza do remisu
  • 17'

7:8 w Szczecinie elblążanki nie dały jej pograć, w Elblągu właśnie zdobyła swoją trzecią bramkę. Katarzyna Duran. Po raz drugi w tym meczu Pogoń na prowadzeniu
  • 16'

7:7 Katarzyna Duran ponownie i mamy remis
  • 16'

7:6 Katarzyna Duran przebiła się przez elbląską obronę.
  • 15'

7:5 Joanna Waga dla Startu
  • 15'

6:5 bramka Moniki Stachowskiej dla Pogoni, która dobijała rzut Katarzyny Sabały obroniony przez Ewę Sielicką.
  • 14'

Dwie minuty kary dla Agaty Cebuli (Pogoń).
  • 13'

6:4 szybka odpowiedź Pogoni i bramka Agaty Cebuli
  • 13'

6:3 Edyta Szymańska właśnie potężnym rzutem z 9 metrów zerwała pajęczynę w prawym okienku Pogoni
  • 12'

5:3 Edyta Szymańska z karnego
  • 12'

Faulowana Hanna Sądej i rzut karny dla Startu
  • 11'

Małgorzata Stasiak trafia w poprzeczkę elbląskiej bramki.
  • 10'

4:3 Katarzyna Koniuszaniec z prawego skrzydła pewnie trafia w okienko szczecińskiej bramki.
  • 9'

3:3 Małgorzata Stasiak dla Pogoni
  • 8'

3:2 Kinga Grzyb z lewego skrzydła zdobywa bramkę dla Startu
  • 6'

2:2 Magorzata Stasiak
  • 6'

2:1 Katarzyna Koniuszaniec kończy kontrę, a piłkę wcześniej w obronie wywalczyła Hanna Sądej.
  • 5'

1:1 Joanna Waga sprytnie z biodra i mamy remis
  • 4'

0:1 Katarzyna Sabała pokonuje elbląską bramkarkę z prawego skrzydła
  • 3'

Ewa Sielicka broni rzut Agaty Cebuli z biodra
  • 3'

Rzut Edyty Szymańskiej wysoko nad bramką.
  • 3'

Przerwa w grze, na boisku leży Katarzyna Koniuszaniec, przy piłce wciąż Start
  • 2'

Żółta kartka dla Małgorzaty Stasiak za faul na Edycie Szymańskiej.
  • 1'

Ewa Sielicka broni rzut z koła Moniki Stachowskiej, a wcześniej udany blok po rzucie Katarzyny Duran.
  • 1'

ROZPOCZĄŁ SIĘ MECZ W ELBLĄGU. Zaczynają piłkarki ręczne ze Szczecina. Zawodniczki Startu w czerwonych strojach, a Pogoni w czarnych.
  • Dzisiejszy mecz poprowadzą sędziowie: Paweł Kaszubski i Piotr Wojdyr (Gdańsk).
  • Kibice wypełnili szczelnie dwie trybuny hali CSB - jest ich około 1000, a to oznacza rekord w tym sezonie.
  • Już za chwilę początek meczu, trwa prezentacja obu drużyn.
  • Zakończyła się rozgrzewka, za chwilę prezentacja obu drużyn.
  • W składach obu drużyn nie ma żadnych zmian w porównaniu do pierwszego meczu w Szczecinie, przypomnijmy wygranego przez Start 26:21.
  • Start jest blisko największego sukcesu od 14 lat. Jeśli pokona po raz drugi Pogoń awansuje do strefy medalowej. Jeśli jednak dzisiaj górą będzie Pogoń, co w Elblągu nikt nie wierzy, to do wyłonienia zwycięzcy tej rywalizacji potrzebny będzie trzeci mecz - ten ewentualnie odbędzie się w najbliższy weekend w Szczecinie.
  • Do Elbląg dotarła także grupa kibiców ze Szczecina.
  • Hala CSB powoli zapełnia się kibicami. Dzisiaj spodziewany jest rekord frekwencji w tym sezonie na meczu ligowym Startu, tym bardziej że wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
  • Witamy z hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu, gdzie za około 20 minut rozpocznie się drugi mecz play-off Startu Elbląg z Pogonią Szczecin. Trwa rozgrzewka obu drużyn.