Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Podziel się:

Podziel się:

Według Niemców - Holokaust to wymysł Polaków !

To skandal! Jedynie w takich słowach można komentować tekst, który ukazał się w lewicowym, niemieckim dzienniku "Frankfurter Rundschau". "Słowa polskiej premier w Auschwitz, że Polska musi przede wszystkim bronić bezpieczeństwa sowich obywateli, pasują, jak ulał do nowej polityki historycznej Warszawy były elementem krytyki i nagonki Frankfurter Rundschau. Czytamy w nim iż " Holokaust to zbrodnia, w której Polska miała też swój udział ".

To skandal! Jedynie w takich słowach można komentować tekst, który ukazał się w lewicowym, niemieckim dzienniku "Frankfurter Rundschau". "Słowa polskiej premier w Auschwitz, że Polska musi przede wszystkim bronić bezpieczeństwa sowich obywateli, pasują, jak ulał do nowej polityki historycznej Warszawy były elementem krytyki i nagonki Frankfurter Rundschau. Czytamy w nim iż " Holokaust to zbrodnia, w której Polska miała też swój udział ".

W sieci coraz większą popularnością cieszy się akcja #GermanDeathCamps. Internauci w odpowiedzi na działania telewizji ZDF - mające zapewne na celu niewyeksponowanie przeprosin dla byłego więźnia Auschwitz - publikują grafiki przedstawiające prawdę o niemieckich obozach koncentracyjnych. Niemieckich a nie Polskich jak to dotychczas rozpisywała się głównie na przestrzeni wielu już lat Niemiecka prasa. Czy jest to zaplanowane działanie czy niewiedza lub głupota decydentów. Postaram się na ten temat zająć stanowisko.

Zaplanowane działanie czy głupota ?

Polskie obozy koncentracyjne (Polish concentration camps) – to błędne określenie stosowane w niektórych mediach publikacjach, w tym również w opracowaniach historycznych w odniesieniu do niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych znajdujących się w granicach okupowanej od 1939 roku przez Niemców Polski, które nie tylko wyznacza położenie geograficzne tych obozów, ale sugeruje, że zakładali je i zarządzali nimi Polacy. Według niektórych poglądów sformułowanie wprowadzane jest celowo jako propaganda wymierzona w państwo polskie Spotyka się także określenia pochodne jak „polskie obozy zagłady” (ang. „Polish death camps”) lub „Polski Holocaust” (ang. Polish Holocaust), »polnische Häuser des Todes« – »Polish death houses«, »polnische Vernichtungslager«, »polnische Vernichtungslager Sobibor und Treblinka.

Stało się to czego można było się spodziewać od dawna po mizernej reakcji naszych poprzednich władz na ciągłe ataki różnych środowisk na świecie celem zafałszowania historii II wojny światowej i wmówienie społeczeństwom świata, że obozy koncentracyjne, w których Niemcy mordowali w bestialski sposób miliony istnień ludzkich są w rzeczywistości obozami polskimi. Polonia w Niemczech jest takim postępowaniem oburzona i złożyła już stosowne protesty. A jakie kroki prawne podjął nasz MSZ ?

Gdy film produkcji niemieckiej "Nasze matki nasi ojcowie" ukazujący Polaków jako antysemitów otrzymywał w Niemczech prestiżową nagrodę Złote Kamery jako najlepszy film telewizyjny, twórcy tego filmu odbierając nagrodę za ten cyniczny i antypolski film ani razu nie wspomnieli o zafałszowaniu w nim historii II wojny światowej.

W tym samym czasie dziennik wydawany w Bremie "Weser Kurier" poinformował swoich czytelników, że na spotkaniu w jednej ze szkół z więźniarką obozu koncentracyjnego Aleksandrą Borisovą, ta miała powiedzieć iż Majdanek był cyt. "polskim obozem zagłady".

Czyżby zaplanowany i konsekwentnie przeprowadzany w historii projekt pod nazwą "Polskie Obozy Koncentracyjne", przynosi obecnie wielkie, polityczne i materialne zyski.Był kiedyś taki plan za czasów panowania w Europie ZSRR, jak podaje literatura faku, byłego szefa zachodnioniemieckiego wywiadu Reinharda Gehlena - przypisania w mediach budowy niemieckich obozów zagłady także ówczesnej komunistycznej Polsce, plan zaakceptować miał niemiecki kanclerz Adenauer w 1953 roku.

Planowane i celowe zakłamywanie historii.

Plan pod nazwą "Polskie obozy koncentracyjne" w zakresie zakłamanych kart historii II Wojny Światowej latami ukazywał się w zachodnich mediach przekonując społeczeństwa świata, że Polacy, w domyśle podobnie jak naziści, uczestniczyli w budowaniu obozów śmierci na terenie Polski okupowanej przez III Rzeszę.

O tzw."polskich obozach koncentracyjnych" pisały takie publikacje jak : Amerykański "The New York Times", "New York Dayly, News", "Los Angeles Times", izraelski "Haaretz", brytyjski "The Guardian", "The Australian", "ABC News" i "CBS News", włoski "Corriere della Sera", "La Stampa", "L'Unitá", "La Repubblica","Il Sole 24 Ore" niemieckie "Der Spiegel", "Die Welt", "Der Tagesspiegel", "Stern", "Focus", "Westdeutsche Zeitung", "Junge Welt", "Thurgauer Zeitung", "Die Zeit", "Sueddeutsche Zeitung", niemiecka agencja prasowa "dpa", niemiecki oddział Reuters,i nternetowy portal radia "Saarlaendischer Rundfunk", portal niemieckiej telewizji NTV itd.

Także w " Centrum Wiesenthala" i w dziesiątkach innych dzienników i periodyków na świecie ten temat nie był pomijany.

Za czasów PRL rosyjscy okupanci Europy wschodniej w tym i Polski byli żywotnie zainteresowani opluwaniem Polaków i przyczepianiem im antysemickiej łaty bo to także usprawiedliwiało ich okupację Polski.

W obecnej RP nic nie zrobiono by temu się przeciwstawić atakom na Polskę i Polaków oraz zafałszowywania kart historii. A jak zostanie przyjęty film "Nasze matki nasi ojcowie" w Izraelu, gdzie wchodzi wkrótce na ekrany kin. Co na jego temat powiedzą w Izraelu i jak on wpłynie na stosunki między Żydami a Polakami.

Obozy koncentracyjne były w XX wieku nieodłącznym atrybutem zbrodniczych systemów totalitarnych. Stanowiły, obok np. wszechwładnej tajnej policji i systemu monopartyjnego, coś na na kształt ich złowrogiej wizytówki. Więziono w nich ludzi "innych" - odmiennej rasy, języka, przekonań.

Podczas II wojny światowej totalitaryzm zawitał niestety i do Polski . Duża część niemieckich obozów koncentracyjnych, w których życie straciły miliony Żydów i innych obywateli okupowanych krajów, powstała na jej dzisiejszym terytorium. Później wkroczyły na nie wojska sowieckie,, brunatny totalitaryzm zastępując czerwonym.

I co dalej?

Za chwilę dowiemy się, że to Polacy zaatakowali biedne Niemcy i upodloną Rosję i że to Polacy zajęli pół świata mordując grabiąc i paląc wszystko i wszystkich. Dowiemy się iż pancernik Schleswig-Holstein to Polski okręt wojenny i to on w 1939 r. zaatakował biedne bezbronne Niemcy i Madagaskar. A Polskie czołgi o nazwie "Pantera" i ''Tygrys" goniły Rosjan po stepach Ukrainy. Szaleństwo ciągle jest na topie a może czas najwyższy powiedzieć takim praktykom powiedzieć twarde DOŚĆ ! a co zrobi w tym kierunku nasz kochany rząd najjaśniejszej Rzeczypospolitej, bo poprzedni wypoczywał sobie elegancko w dobrobycie zielonej krainy piękna głupoty "ośmiorniczek" i bogactwa ale własnego - bo lud poddany biedował.


"Koniec świata" jak powiedział Pan Popiołek główny bohater jednego z Polskich seriali filmowych. Chyba koniec, ale rozsądku i początek ludzkiej głupoty.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Przybylski
Oceń artykuł:

(0)