Piątek, 20 października 2017. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Profil użytkownika Andrzej Przybylski

Elbląg - nadzieja na przyszłość ?

Są takie miejsca gdzie czujemy się najlepiej, a przychodzące tam wspomnienia łagodzą ból rozstania

Elbląg miasto mojej młodości, mego dojrzewania, zapachu rodzinnego domu - pisałem już o tym w swoim materiale. Elbląg to miejsce nie tylko mego dzieciństwa, młodości i dojrzewania to także...

Dlaczego najpopularniejszy portal internetowy w Polsce zwalcza symbole narodowe

Od wielu tygodni najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie głównie także w Polsce blokuje strony związane nie tylko Marszami Niepodległości oraz wszelkie portale narodowców. Ostatnio wyłączył konta wszystkim tym co krytykują KOD lub nie zgadzają się z treściami prezentowanymi przez wyznawców LGBT.

Jak Rosja ograbiła Polskę, największy rabunek w dziejach XX wieku

Media coraz częściej informują o możliwym scenariuszu wystąpienia Polskiego Rządu do Niemiec i Rosji o reparacje wojenne. Co do Niemiec kwota reparacji wojennych została dokładnie obliczona. A Rosja ile Polsce jest winna za grabież majątku narodowego, postaram się na to pytanie odpowiedzieć.

Poznań pośmiewiskiem patriotycznej Polski ?

Symbolem Poznania są trykające się koziołki. Polityka prezydenta Jacka Jaśkowiaka może niebawem doprowadzić do tego, że to homoseksualiści zastąpią rogate zwierzątka z ratuszowej wieży. W mieście tym bowiem w wyjątkowo przychylny sposób są traktowani aktywiści LGBT.

Polfejs.pl w założeniu miał być ogniem patriotyzmu - a został płomykiem

Polfejs.pl w założeniu jego twórców, którzy mianują się być patriotami, miał być portalem skierowanym do narodowców jako odskocznia od lewicującegoo Facebooka, który stosuje politykę eliminowania stron o zabarwieniu patriotycznym.

Miała być nadzieja nowego – pozostała gorycz. Polfejs.pl...

Czy Narodowy Fundusz zdrowia w Elblągu leczy czy raczej poniża swoich pacjentów

Narodowy Fundusz Zdrowia funkcjonuje już od 2004 r. jest płatnikiem, za nasze składki, świadczeń zdrowotnych. System okazał się niestety chory na chorobę nieuleczalną.

Narodowy Fundusz Zdrowia w Elblągu jak i całej Polsce funkcjonuje już od 2004 r. jest płatnikiem, za nasze składki, świadczeń...

Dlaczego opozycja zrzekła się tego odszkodowania ?

Polska nie zarejestrowała w ONZ zrzeczenia się odszkodowań od Niemiec – przekonuje na łamach prasy Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, publicysta i ekspert do spraw międzynarodowych, który przeprowadził własne śledztwo na ten temat. Precyzyjnie oblicza, ile Polsce powinni zapłacić Niemcy za straty spowodowane II wojną światową.

Co czeka Elblag w 2018 roku ?

Czy Elbląg czeka błyskawiczny rozwój gospodarczy związany z otwarciem na Bałtyk, aktywizacja przemysłu i spadek bezrobocia ? Wszelkie prognozy specjalistów twierdzą,że TAK a jak jest w rzeczywistości.

Dlaczego Elbląg ? Elbląg dzisiaj to urocze i malownicze miasto z odtworzoną starówką...

Elblag - wspomnienia z ulicy Ratuszowej

Elblążaninem się jest lub się bywa. Są nimi ludzie, którzy to miasto noszą w sercu.

Przez wiele lat gdy moi znajomi pytają mnie – gdzie czujesz się najlepiej ? to ja odpowiadam im wówczas jednym słowem ..” W Elblągu” A dlaczego ? a to już inna historia - posłuchajcie. Na Elbląg...

Czesław Niemen - czy mnie jeszcze pamiętasz ? Elbląskie wspomnienia

Któż z nas nie pamięta z tej już starszej oraz i młodszej generacji Polaków takie przeboje muzyczne jak ''Sen o Warszawie", "Dziwny jest ten świat" czy ''Pod papugami''. Całe pokolenia Polaków śpiewało i podziwiało autora i wykonawcę tych piosenek - Czesława Niemena. Dzisiaj nie ma takiego artysty, który mógłby go zastąpić. Czesław Niemen był i pozostał artystą niepowtarzalnym i nietuzinkowym.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »