środa, 23 sierpnia 2017. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Profil użytkownika Andrzej Przybylski

Elblag - wspomnienia z ulicy Ratuszowej

Elblążaninem się jest lub się bywa. Są nimi ludzie, którzy to miasto noszą w sercu.

Przez wiele lat gdy moi znajomi pytają mnie – gdzie czujesz się najlepiej ? to ja odpowiadam im wówczas jednym słowem ..” W Elblągu” A dlaczego ? a to już inna historia - posłuchajcie. Na Elbląg...

Czesław Niemen - czy mnie jeszcze pamiętasz ? Elbląskie wspomnienia

Któż z nas nie pamięta z tej już starszej oraz i młodszej generacji Polaków takie przeboje muzyczne jak ''Sen o Warszawie", "Dziwny jest ten świat" czy ''Pod papugami''. Całe pokolenia Polaków śpiewało i podziwiało autora i wykonawcę tych piosenek - Czesława Niemena. Dzisiaj nie ma takiego artysty, który mógłby go zastąpić. Czesław Niemen był i pozostał artystą niepowtarzalnym i nietuzinkowym.

Poznań był patriotyczny a stał się tęczowy

Poznań i Wielkopolska przeprasza za idiotów, tutaj zawsze panował ład i porządek, ale komuna i postkomuna zdeprawowała ten region i zrobiła wodę z mózgów pracowitych i porządnych onegdaj Wielkopolan. Niestety, przyczyną tego zgorszenia, demoralizacji i zgnilizny jest brak wiary w Boga na najwyższych szczeblach i małpowanie dewiacyjnych zachowań ludzi uznawanych przez wyborców za postępowych Europejczyków.

Czy zostanie wprowadzony zakaz jazdy rowerem zimą ?

Rower to środek komunikacji z którego na wzór wielu krajów Europejskich w tym Holandii coraz częściej korzystamy, głównie odbywa się to w dużych aglomeracjach miejskich. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, zdrowie, szybkość przemieszczania się bez stania w kilometrowych korkach, niezależność co do wyboru drogi ( trasy rowerowe, drogi publiczne, drogi polne, itp.) oraz z uwagi na sam koszt dojazdu do celu.

Na te zagrożenia pozostaje nam już tylko modlitwa

W czasach tzw. "zimniej wojny" tj. od lat 1946 do 1989 w Polsce istniał bardzo rozbudowany program edukacyjny dla społeczeństwa oraz przygotowań militarnych w armii, celem którego była obrona kraju przed Bronią Masowego Rażenia zwanego OPB Mar. i zagrożeń ekologicznych w tym zatruć i wszelkiego rodzaju występujących wówczas epidemii.

Pensjonat na górce

Zieleniec to jeden z najlepszych w Polsce i jeden z największych kurortów narciarskich na Dolnym Śląsku. Infrastruktura narciarska i hotelowa, doskonale przygotowane stoki oraz wyjątkowa atmosfera tego miejsca zachęcają do spędzenia tu wielu chwil. Zachęcam zatem gorąco miłośników zimowych i letnich sportów oraz wypoczynku do planowania także dłuższych pobytów w tym a nie innym kurorcie, tym bardziej, że wiąże się to z możliwością szusowania po zielenieckich stokach zupełnie za darmo.

Wanda - sanitariuszka Powstania Warszawskiego, uszanował ją wróg okaleczyli kaci

Sanitariuszki Powstania Warszawskiego - bohaterskie dziewczyny, powstało o nich wiele piosenek i filmów. Napisano na ich temat wiele opowiadań nakręcono filmy. Oto jedno z opowiadań, zasłyszanych osobiście, o tych co się kulom nie kłaniały.

Zatrzymali komunistyczne hordy. Bitwa Warszawska

Bitwa Warszawska (nazywana też Cudem nad Wisłą)– bitwa stoczona w dniach 12-25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Uznana za 18. na liście przełomowych bitew w historii świata.

Bitwa Warszawska (nazywana też Cudem nad Wisłą)– bitwa stoczona w dniach 12-25 sierpnia 1920 w czasie...

Skala tego barbarzyństwa poraża

W dniu 08.08.2017 r. wdowa po adm. Karwecie na konferencji prasowej ujawnia wyniki ekshumacji. W trumnie, jak powiedziała drżącym głosem znajdowały się czarne worki na śmieci i obce szczątki ludzkie

W dniu 08.08.2017 r. wdowa po adm. Karwecie na konferencji prasowej ujawnia wyniki ekshumacji....

Kto odpowiada za śmierć 96 osób ?

Od 10.04.2010 r. do chwili obecnej trwają dyskusje o przyczynach tragicznej śmierci śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Temperatura prowadzonych na ten temat dyskusji podziela Polaków co do samych ich przyczyn. Wielu jednak uważa tę śmierć za męczeńską i bohaterską.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »